مجله گل گیس

پای مرغ منبع فوق العاده ریز مغذی

پای مرغ منبع فوق العاده ریز مغذی
loading...

در این مطلب قصد معرفی یکی از غنی ترین منابع کلسیم و ویتامین دی را داریم.پای مرغ منبع فوق العاده ریز مغذی که شاید تا به امروز خیلی از افراد با شنیدن اسم آن هم مشکل داشتند چه برسد که به مصرف آن بپردازند.

چرا پای مرغ منبع فوق العاده ریز مغذی

طبق تحقیقات انجام شده”پای مرغ” حاوی بسیاری ازپروتئین ها، ویتامین ها، مواد معدنی و حیاتی است که بدن انسان قادر به تولید آنها نیست. از همین جهت به افرادی که دچار مشکلاتی مانند خمیدگی استخوان که ناشی از کمبود کلسیم است، پوکی استخوان، آرتروز،نرمی استخوان(راشیتیسم) در کودکان و بزرگسالان، روماتیسم، شکستگی استخوان و به طور کلی تغییرات ساختمانی در استخوانها و نیز اختلال عملکرد عضلانی ناشی از کمبود کلسیم و ویتامین D را می توان با ااستفاده از این ماده غذایی درمان کرد، امروز با یک متخصص تغذیه همراه هستیم در ادامه به خواص درمانی و روش مصرف پای مرغ خواهیم پرداخت.

این یک حقیقت است که بسیاری از پزشکان تغذیه و همچنین پزشکان جراح اورتوپدی در بسیاری موارد استفاده از سوپ های مختلف حاوی عصاره پای مرغ را به بیماران خود توصیه می کنند؟

بله این حقیقت دارد. پای مرغ یک منبع بسیار غنی از مواد معدنی، ریز مغذی ها و ویتامین های محلول در چربی است که هم برای بیماران مفید است و هم برای افراد سالم توصیه می شود البته باید به ویژگی های مثبت پای مرغ این نکته را نیز بیفزاییم که قیمت آن بسیار نازل است و تهیه آن برای اکثر مردم با هر توان مالی مقدور می باشد.

پای مرغ منبع فوق العاده ریز مغذی
پای مرغ منبع فوق العاده ریز مغذی

خواص باور نکردنی پای مرغ

  • آیا میدانستید پای مرغ ۱۵ برابر سنجد کلسیم دارد!
    به قولی بمب کلسیم محسوب میشود .
  • پای مرغ اگر مداوم مصرف شود میتواند آرتروز یا همان پوکی استخوان را درمان کند !
  • پای مرغ راشیتیسم یا همان نرمی استخوان را درمان می کند !
  • پای مرغ از دچار شدن به دیسک کمر تا حدودی جلوگیری می کند !
  • پای مرغ تا حد بسیار زیادی از خراب شدن دندان ها جلوگیری می کند !
  • یک ساعت قبل تا ۳ ساعت بعد از خوردن پای مرغ به هیچ عنوان نوشابه ، چای و قهوه نخورید بهتر است چیزی نخورید !
  • پای مرغ به دلیل نداشتن گوشت ، هورمون های تزریقی به آن اثر نمی کند !

آیا پای مرغ روش مصرف خاصی دارد؟

مقدار ۵۰۰ گرم پای مرغ را پس از تمیزکردن و شستشو داده و به همراه ۳ تا ۴ لیوان آب داخل قابلمه ای قرار دهید و مقداری پیاز را پس از پوست کندن به آن اضافه کنید وروی حرارت ملایم قرار دهید و به مدت حداقل ۴ تا ۶ ساعت درهمین حالت قرار دهید. پس از گذشت این زمان استخوان های پای مرغ را جدا کنید ومحتویات قابلمه را داخل مخلوط کن ریخته و پس از صاف کردن آن مخلوط را در فریزر نگهداری کنید. برای هر بارمصرف کافی است از “عصاره پای مرغ “تهیه شده مقداری را به انواع سوپ و خورشت تهیه شده اضافه و سپس میل کنید.افرادی که مبتلا به چربی خون و کلسترول بالا هستند باید هنگام خوردن این عصاره مقداری آب لیموترش و یا آب غوره به غذای خود اضافه کنند. تا چربی آن ها ناخواسته بالا نرود.

آیا غذا های دیگری هم هست که برای بیماران دیسک کمر یا آرتوروز مناسب باشد؟ برخی از منابع به پودر سنجد و زنجبیل اشاره می کنند؟

بله پودر سنجد و زنجبیل هم خیلی مؤثر است. هم موضعی و هم خوراکی. همراه با غذا یا چای صرف شود هم مؤثرمی باشد. ما می‌گوییم پای مرغ را بجوشانید و آب گوشت و ژل آن را بخورید. پای مرغ پر از مواد غضروف ساز است. پای مرغ دارای سولفات کندروئتین است. سولفات کندروئتین در پای مرغ فراوان است. در ویزیت بچه هایی که سر استخوان ران شان نکروز می شود (می پوسد خراب می شود) ، پای مرغ را به آنها تجویز می کنم. نتیجه خیلی مثبتی هم گرفته ام.

اما توصیه من به بیماران خودم خوردن غضروف پای مرغ است. الان مرسوم شده است که قرص هایی آمریکایی و اروپایی به اسم غضروف کوسه ماهی به قیمت گران به مردم داده می شود. این قرص ها هیچ خاصیتی معجزه آسایی ندارد. چندین ماه این قرص های گرانقیمت و بی حاصل باید خورده شود که آیا تأثیر بکند یا نکند! در حقیقت اگر بر روی بسته این قرص ها را بخوانید خواهید فهمید که این مکمل ها برای بیمار اثر بسیار زیادی هم نمی تواند داشته باشد. هر چند که تا به امروز هیچ تحقیقات علمی ثابت نکرده که این مکمل های رژیمی واقعا مفید باشند.

loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.