تغییرات رشد مو بدن در بلند مدت
تغییرات رشد مو بدن در بلند مدت

تغییرات رشد مو بدن در بلند مدت

همه ما می دانیم موی سر در گذر زمان تغییر رنگ داده، ابتدا خاکستری شده و کم کم سفید می شوند. اما آیا مو بدن انسان نیز در دراز مدت همان سیر را سپری می کند؟ در این مطلب می خواهیم به این پرسش پاسخ دهیم و در حقیقت تغییرات رشد مو بدن در بلند مدت را بررسی نماییم. در پاسخ به سوال بالا باید خاطر نشان کنیم که به طور کلی موهای بدن در مرور زمان تغییر رنگ داده و حتی در رشد آنها نیز تغییراتی ایجاد می شود. در زیر به سیر تغییرات رشد مو بدن در بلند مدت خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

سیر تغییرات رشد مو بدن در بلند مدت

تمام موهایی که در دوران بلوغ رشد می کنند مانند موهای زیر بغل، آلت تناسلی و موی قفسه سینه در مردان توسط هورمون ها کنترل می شوند. در واقع این سطح ترشح هورمون ها در بدن است که میزان این موها در بدن را کنترل کرده و افزایش و یا کاهش می دهند. از آنجا که سطح استروژن با گذشت زمان در بدن کاهش می یابد موهای این نواحی کم کم نازک و پراکنده می شوند. بلوک های ساختمان که برای رشد مو تعبیه شده است با مسن تر و نازک تر شدن پوست و قرار گرفتنبافت کمتر زیر جلدی باعث کاهش مو در بدن می شود.

تغییرات رشد مو بدن در بلند مدت
تغییرات رشد مو بدن در بلند مدت

این تغییرات هورمونی همان میزان که موهای بدن را کمتر می کند اغلب به دلیل افزایش تستوسترون باعث تحریک رشد مو در مناطق دیگر صورت می شود. احتمالا شنیده اید مادر یا مادر بزرگ در مورد مو بیشتر از حد بالای لب فوقانی و بر روی چانه شکایت می کنند. این همان تغییرات هورمونی در بدن است.

اگر به دنبال از بین بردن موهای زائد بدن هستید، یکی از بهترین روش های از بین بردن آنها لیزر موهای زائد است. اما باید بدانید که موهای خاکستری و سفید کمتر تحت تاثیر لیزر قرار خواهند گرفت پس بهتر است قبل از سفید و یا خاکستری شدن آنهااقدام به حذف این موها توسط دستگاه لیرز باشید.

همچنین ببینید

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

اکثر خانم ها آرزوی داشتن موهای ضخیم، بلند و پر پشت دارند. اکثر افراد از …

دیدگاهتان را بنویسید