علت های چاقی صورت و روش های کشیده تر کردن آن
علت های چاقی صورت و روش های کشیده تر کردن آن

علت های چاقی صورت و روش های کشیده تر کردن آن

اگر حس می کنید صورت تان چاق تر از چیزی است که دوست دارید، می توانید ظاهر آن را تغییر دهید. در بعضی موارد ممکن است چاقی صورت عامل ژنتیکی داشته باشد. در این صورت باید یاد بگیرید که با آن کنار بیایید. اگر اضافه وزن دارید، چاقی صورت تان تحت تأثیر چربی اضافه بدن تان است و باید یک رژیم غذایی سالم داشته باشید. متأسفانه برای لاغر کردن صورت نمی توانید تنها چربی های ناحیه صورت را از بین ببرید اما در این مقاله راهنمایی هایی برای به حداقل رساندن یا کم کردن چربی ناحیه صورت وجود دارد.

شناخت و درمان چاقی صورت

آیا واقعا صورت شما چاق حساب می شود؟

گاهی اوقات شما فکر می کنید صورتتان چاق است و واقعا و عملا این موضوع واقعیت ندارد، شاید بدنتان چاق باشد، ولی این دلیل نیست که صورتتان هم چاق باشد، امکان دارد فقط تصور کنید که این موضوع واقعیت داردو اما برای مطمئن شدن حتما از اطرافیان و دوستانتان که صداقت دارند درباره این موضوع پرس و جو کنید.

در آینه با دقت به صورتتان نگاه کنید، شاید این موضوع که صورتتان گوشتالو است فقط تصور ذهنی شماست و این موضوع در مقایسه با سایر افراد خانواده شما یک صورت طبیعی است، زیرا ممکن است به صورت ژنتیکی صورت شما درشت و گوشتی باشد.

شاید درشتی صورتتان به خاطر پف صورت باشد

پف کردن صورت می تواند به علت تغذیه نامناسب، خوردن غذاهای شور, کمبود خواب, ورزش نکردن و… باشد. با پزشک خود صحبت کنید. برای حصول این حدس حتما پزشک به شما می گوید که این موضوع واقعیت دارد و اگر چنین است راه و روش درمان آن چگونه است.

ظاهر و استایل صورت شما این گونه نشان می دهد

وضعیت خمیده بدن می تواند باعث شود صورت تان چاق تر به نظر برسد و غبغب در بیاورید. چربی ها به راحتی در گردن و چانه ذخیره می شوند و باعث چاق شدن این نواحی می شوند. درست بایستید و بنشینید تا ستون فقرات تان در وضعیت مناسبی قرار بگیرد. از یک فیزیوتراپیست یا دکتر بخواهید تا طرز درست نشستن و ایستادن را به شما یاد بدهد،زیرا در حالت خمیده نفس عمیق کشیدن سخت تر می شود و مجبور می شوید صاف بنشینید تا بتوانید ریه هایتان را از هوا پر کنید. به خودتان یادآوری کنید که هنگام نگاه کردن به مردم باید شانههایتان را عقب نگه دارید، سر و چانه تان را بالا بگیرید.

تمریناتی برای بهبود استقرار بدن وجود دارند. می توانید اطلاعات بیشتر در این مورد را از یک فیزیوتراپیست یا منابع آنلاین کسب کنید. پیلاتس و یوگا و ورزش هایی مثل اینها هم می توانندکمک کننده باشند. تغذیه عمومی و رژیم غذایی به طور کلی تغذیه خوب می تواند باعث بهتر شدن چهره تان شود.

علت های چاقی صورت و روش های کشیده تر کردن آن
علت های چاقی صورت و روش های کشیده تر کردن آن

تغذیه مناسب داشته باشید

بر اساس نیاز بدنتان مواد غذایی و کالری دریافت نمایید. شاید کمی دقت در این مسئله به شما خیلی کمک کند.

وزنتان را کم کنید

زمانی که چربی بدنتان را کم می کنید ناحیه هایی از صورتتان را که چربی ذخیره شده به همراه قسمت هایی که دارای چربی هستند کم کم آب می شوند و ظاهر صورت شما هم لاغر می شود.

در برخی از افراد اصلا به محض گرفتن رژیم غذایی به صورت صورتشان لاغر می شود، پس حتما رژیم غذایی را امتحان کنید شاید این موضوع شامل حال شما هم بشود و این شانس را داشته باشید. البته برای گرفتن نتیجه ی خوب حتما به یک پزشک تغذیه مراجعه کنید.

پیگیر بقیه مطلب در مطالب بعدی منتشر شده در مجله گل گیس باشید.

همچنین ببینید

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

اکثر خانم ها آرزوی داشتن موهای ضخیم، بلند و پر پشت دارند. اکثر افراد از …

دیدگاهتان را بنویسید