مجله گل گیس

علل خشکی پوست

Causes Dry Skin
loading...

پوست شما اولین سپر در برابر عناصر خارجی است. به طور مثال زمانی که در معرض نور خورشید، باد شدید و عوامل حساسیت زا قرار دارید پوست اولین عاملی است که خطر عوامل خارجی آن را تهدید می کند. علل خشکی پوست را در زیر خواهید دید.

آب و هوای زمستانی

هنگامی که دما افت می کند، سطح رطوبت به شدت سقوط می کند. هوای خشک باعث ایجاد ترک در پوست می شود. همچنین عدم رطوبت تغییرات خاصی مانند خشکی، سوزش و خارش را به همراه دارد. سعی کنید در این فصل هوای محل زندگی را مرطوب نگهدارید. نصب دستگاه بخور در خانه به مرطوب نگه داشتن هوا کمک می کند. رطوبت را در حالت ثابت بین ۴۵٪ و ۵۵٪ و درجه حرارت را در ۶۸ درجه فارنهایت تنظیم کنید. قبل از خارج شدن از منزل، در آب و هوای زمستانی، نقاط حساس مانند لب، صورت، و دست را با یک روسری و دستکش بپوشانید.

دوش آب داغ

دوش گرفتن با آب داغ موجب می شود روغن ها و چربی های مفید سطح پوست از بین برود و خشکی پوست ایجاد شود. بهتر است با آب ولرم دوش گرفته و زمان استحمام را به ۵ دقیقه کاهش دهید.

استفاده از صابون مناسب

آیا هر صابونی مناسب پوست های خشک است؟ سعی کنید از صابون هایی استفاده کنید که برای پوست های خشک تهیه و فرموله شده است.

ماساژ

ماساژ پوست با استفاده از لیف حمام می تواند در میزان رطوبت پوست تاثیر داشته باشد.

افزایش سن

بر اثر مرور زمان و با پایین آمدن سطح هورمون ها پوست نازک و خشک می شود. هر شب و صبح برای کاهش خشکی و چین و چروک صورت و بدن را با لوسیون چرب کنید موادی مانند اسیدهای آلفا هیدروکسی و رتینول نیز مفید است.

محرک ها

گاهی اوقات مواد شوینده ای که لباس را با آن می شوید یا جنس پارچه لباستان می تواند علت خشکی پوست باشد. در موقع خرید شوینده ها موادی را انتخاب کنید که برای پوست های حساس فرموله شده اند. از پنبه و ابریشم به جای پشم یا پلی استر و به طور کلی لباس های ساخته شده نرم، و از پارچه های طبیعی بپوشید.

سلامتی بدن

آیا پوست شما علاوه بر خشکی، پوسته پوسته و قرمز هم می شود؟ این می تواند یک بیماری پوستی، مانند درماتیت آتوپیک یا پسوریازیس باشد و همچنین می تواند نشانه ای از بیماری مانند دیابت یا اختلال در غده تیروئید باشد.

معمولا خشکی پوست مدت طولانی دوام ندارد اما در صورتی که با استفاده از مرطوب کننده و رعایت موارد بالا این خشکی برطرف نشد به پزشک معالج مراجعه نمایید.

loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.