مجله گل گیس

دستور تهیه خوردنی های اشتها آور اما کم کالری

دستور تهیه خوردنی های اشتها آور اما کم کالری

آیا تا به حال نگران میزان کالری که نا خود آگاه وارد بدنتان می شود بوده اید مثلا هنگامی که با دوستتان نشسته اید و در حال صحبت کردن هستید، در مقابلتان خوراکی هایی است که با بی توجهی و به آرامی آنها را می خورید که البته هر یک از دیگری فریبنده تر است. آیا فکر می کنید که این خوراکی ها و یا نوشیدنی ها ضرری برای شما ندارد؟ مثلا یک لیوان کوکتل معادل ۱۲۵ تا  ۲۰۰ کالری یا یک لیوان کوکا کولا معادل حدودا ۸۰ کالری این درحالی است که اگر گفته گو طولانی تر بشود ممکن است هر کدام از لیوان ها دو یا سه دفعه پر شوند و یا حتی می توانیم تنقلات دیگری را که معمولا میزبانی دعوت ها و گپ های دوستانه را به عهده دارند درنظر بگیریم این خوراکی های کوچک دارای کالری های مختلفی هستند برای مثال:

یک تکه چیپس سیب زمینی ۱۰ کالری

یک تکه بادام زمینی معادل ۸ کالری

یک تکه بادام ویا فندق نمک دار معادل ۹ تا ۱۰ کالری

یک تکه بیسکویت رژیمی با طعم های مختلف فرقی نمی کند معادل ۵۰ تا ۱۰۰ کالری

این در حالی است دریافت روزانه ۲۰۰ کالری اضافه تر از نیاز روزانه هر چند که در اولین نگاه ناچیز به نظر می رسد می تواند باعث ۲۰ گرم اضافه وزن در روز، ۶۰۰ گرم در ماه و نزدیک به ۸۰۰ کیلو در سال بشود. به همین خاطر است که باید از میزان کالری مواد غذایی که استفاده می کنیم اطلاع داشته باشیم و هر گز نسبت به مواد وارد شده در معده بی تفاوت نباشیم. اگر کسی به خودش اجازه یک زیاده روی کوچک را داد باید محدودیت یکسانی را برای جبران آن انجام دهد و قاضی این مسئله کسی جز شاهد واقعی یعنی ترازو نخواهد بود فقط به این شکل است که یک نفر می تواند از وارد کردن کالری های اضافه در بدنش که در بیشتر موارد هم چاق کننده است اجتناب کند. این یک توصیه واقعی است آن را جدی بگیرید.

نان های کم کالری نجات دهنده اشتهای خطرناک

وقتی که شما دوستی را برای صرف یک عصرانه دعوت می کنید چرا قالبا به سراغ نوشیدنی ها و یا خوراکی های معمول و پر کالری مثل چای و شیرینی قهوه و کیک و یا یک کوکتل می روید؟ چرا این رفتار را جایگزین خوراکی های خوشمزه ای که اتفاقا کالری های کمی هم دارند نمی کنید؟ که البته نتیجه آن بیشتر مورد پسند همه است. مثلا چای در کنار بیسکویت های رژیمی ویا بدون قند و یا سبوس دار قهوه در کنار یک شکلات رژیمی به همراه شیر کم چرب و یا دم نوش های گیاهی که خواص مختلفی را در فصول مختلف دارند استفاده نمی کنید؟ این کار به کسانی که مراقب به خوشان هستند و از خوردن چند شیرینی دلپذیر در کنار نوشیدنی هایشان امتناع می کنند، اجازه خواهند داد که از این امتناع پرهیز نمایند.

از آنجا که نان یک ماده چاق کننده است بهتر است که به جای آن از انواع نان های رژیمی که امروزه در بازار به راحتی یافت می شود استفاده کنید. منظورمان در اینجا از نان های رژیمی صرفا فقط یک نان نیست. این مجموعه ای از انواع کیک ها ، بیسکوییت ها ، کوکی ها و کلوچه ها می شود.

برای رعایت بیشتر رژیم غذایی بهتر است انواع مختلف این نان ها به قطعات کوچک تر تکه کنید این یکی از راه های موفقیت است. موفقیت های بزرگ همیشه نتیجه اقدامات بزرگ نیستند گاهی اوقات تلنگر های کوچک به شکل موثری در بدست آوردن نتیجه موثر خواهد بود. در اینجا لیستی از عصرانه های کم کالری که می تواند رضایت و میل شما و دوستانتان را جلب کند را ببینید.

دستور تهیه خوردنی های اشتها آور اما کم کالری
دستور تهیه خوردنی های اشتها آور اما کم کالری

کاناپ گوجه فرنگی

روی نان رژیمی یک برگ کاهو، یک حلقه گوجه فرنگی، یک حلقه تخم مرغ آب پز و یک جعفری برای تزیین بگذارید و این عصرانه را همراه با سرکه سیب و یا سرکه بالزامیک و یا آبلیوه نوش جان کنید.

کاناپ ژامبون

کمی ژامبون خرد شده را به همراه خیار شور خرد شده با یک قاشق پنیر سفید رژیمی مخلوط کنید. از این خمیر لایه ای روی نان رژیمی بمالید و روی آن را با یک حلقه خیار شور تزیین کنید.

کاناپ لبو

روی نان رژیمی یک حلقه لبوی پخته بگذارید، چند برگ ترخون خرد شده را با پنیر سفید رژیمی مخلوط کنید و روی لبو بگذارید. و سپس نوش خان کنید.

کاناپ زیتون

دو عد زیتون سیاه درشت و دو عدد زیتون سبز درشت را خرد کنید، و سپس با دو قاشق پنیر رژیمی مخلوط کنید. اگر لازم می بینید کمی از نمک و فلفل نیز می توانید به دلخواه خود استفاده کنید. و سپس روی نان رژیمی را  با این مواد بپوشانید و با کمی زرده تخم مرغ رنده شده تزیین کنید.

کاناپ جعفری

برگ های جعفری و یا هر سبزی دیگری را با پنیر سفید رژیمی خرد و مخلوط کنید. نمک و فلفل و سیر به آن بزنید و روی نان بمالید. و سپس روی آن را با یک برش لیمو ترش تزیین کنید.

کاناپ قارچ

قارچ های خرد شده و پخته شده را در کمی آب لیمو ترش نمک دار بزنید و سپس قارچ ها را با یک قاشق سوپ خوری پنیر سفید رژیمی و یک قاشق سوپ خوری سس کچاپ مخلوط کنید و آن را روی نان بمالید و روی مواد را با یک برش قارچ تزیین کنید.

کاناپ جوجه

یک تکه کوچک کباب جوجه و یک شاخه کرفس را خرد کنید و سپس با یک قاشق ماست و سس خردل مخلوط کنید و روی یک برگ کوچک کاهو از این مواد بگذارید و بعد با کمی جعفری روی نان رژیمی بگذارید و تزیین کنید.

کناپ هویج

یک یا دو هویج را رنده کنید روی نان رژیمی بگذارید در حالی که یکجا در وسط آن خالی می کنید مقداری جعفری خرد شده در آن بگذارید و چند قطره لیمو ترش روی آن بچکانید و نوش جان کنید.

کناپ کلم قرمز

روی نان رژیمی یک برگ کاهو بگذارید و روی برگ کمی کلم قرمز خرد شده بگذارید سپس چند قاشق ماست چکیده در وسط آن بگذارید و روی آن را با پودر کاری تزیین کنید.

کاناپ جگر مرغ

در یک قابلمه یک یا دو جگر مرغ را بپزید و سپس آنها را با کمی گیاهان معطر و کمی خردل خرد کنید، حالا آن را روی نان رژیمی بمالید و سپس یک حلقه تخم مرغ آب پز شده روی مواد گذاشته و سپس با سس کچاپ تزیین کنید.

کاناپ سالاد

با ظرافت برگ های کاهو را خرد کنید و آنها را با یک تخم مرغ آب پز خرد شده مخلوط کنید، یک قاشق ماست چکیده و یا پنیر سفید رژیمی به آن اضافه کنید و به آن نمک و فلفل بزنید و سپس مواد را روی نان رژیمی بمالید و با یک حلقه زیتون و یک تکه کوچک گوجه فرنگی روی آن را تزیین کنید.

کاناپ نخود فرنگی

کمی پنیر سفید رژیمی یا ماست چکیده را با کمی خردل مخلوط کنید نمک و فلفل بزنید و روی نان های رژیمی بمالید و سپس با یک تکه گوجه فرنگی و نخود فرنگی های پخته شده تزیین کنید.

کاناپ ماهی تن

یک تکه کوچک تن ماهی را با یک قاشق سس مایونز خانگی مخلوط و له کنید به آن نمک و فلفل زده و سپس به روی نان های رژیمی بمالید و حالا با یک نصفه زیتون سیاه روی آن را تزیین کنید.

کاناپ زیره

با چنگال یک یا دو قاشق سوپ خوری پنیر سفید رژیمی را خرد کنید نمک و کمی فلفل قرمز بزنید و روی نان های رژیمی بمالید هر یک از کاناپ ها را با چند دانه زیره تزیین کنید.

کاناپ خیار

کمی پنیر سفید کم چرب را با فلفل قرمز مخلوط کنید سپس یک حلقه خیار روی نان گذاشته از مواد روی خیار بگذارید و روی مواد را یک تکه کوچک گردو گذاشته و نوش جان کنید.

 

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.