مجله گل گیس

بدترین اشتباهات آرایشی قرن!

بدترین اشتباهات آرایشی قرن
loading...

آرایش صورت در نگاه اول تمام اون چیزی رو که شما می خواید در طول یک مراسم از خودتون نشون بدید رو به دیگران می گه. زیباترین آرایش، آرایشی است که طوری انجام شده باشه که کسی متوجه آن نشه. وقتی مژه هایتان را آنقدر ریمل می زنید که به هم می چسبند و آنقدر کرم پودر می زنید که عین مجسمه های گچی می شوید، نه تنها زیبا نمی شوید، بلکه حتی زیبایی طبیعی خودتان را هم از بین می برید. یادتان باشه که شما آرایش می کنین که زیبا شوید، نه برعکس! آرایشتان نباید آنقدر جلب توجه کنه که خود شما دیده نشوید. در اینجا اشتباهاتی که خانم ها در آرایش خود انجام می دهند را با شما به اشتراک می گذاریم.

اولین مرحله آرایش خط لب تیره، رژ لب روشن

آموزش آرایش صورت

استفاده از خط لب در آرایش شما باعث می شه که لب هایتان مشخص و حدود لبتان برای زدن رژ لب معلوم بشه و اگر شکل لبتان نیاز به اصلاح داشته باشه آن را ترمیم کنین. اما وقتی به طور صحیح به کار گرفته نمی شه نه تنها شما را زیبا نمی کنه، بلکه از زیبایی لب های شما می کاهد. رنگ خط لب شما باید نزدیک به رنگ طبیعی لب هایتان باشه. ابتدا با یک خط لب به رنگ لب هایتان شکل لب هایتان را مشخص کنین و بعدرژ لب مورد علاقه تان را بزنید. اگر می خواهید طبق مد این روزها از رژ لب تیره، مثل قرمز، بنفش یا قهوه ای پر رنگ استفاده کنین، می تونید از خط لبی همرنگ با رژ لبتان استفاده کنین. اگر به عروسی و یا مهمانی شام می روید، آرایش لبتان را با یک برق لب تکمیل کنین.

کشیدن خط لب خارج از محدوده

از خط ها نباید خارج شوید. اگر می خواهید لب هایتان بزرگتر جلوه کنن خط لبتان را دقیقا روی مرز لب هایتان بکشید و بعداز کشیدن رژ لب از محصولات حجم دهنده لب استفاده کنین. بعدا با استفاده از برق لب در قسمت میانی لب ها آنها را بزرگتر نشان بدید.

مداد ابرو

درست است که این روزها ابروهای پهن مد شده اند، اما زیاده روی و ایجاد حالت غیر طبیعی در هیچ چیزی خوشایند نیست. اگر ابروهای پرپشتی دارید، به ویژه اگر ابروهایتان مشکی هستن، از کشیدن مداد در آنها جدا خودداری کنین و تنها با ژل ابرو به آنها فرم بدید. چنانچه ابروهایتان کم پشت هستن بهتر است با استفاده از سایه های مخصوص ابرو به آنها شکل بدید. برس های زاویه دار مخصوص این کار را به سایه ابرو آغشته کرده و قسمت های کم پشت ابرویتان را پر کنین. اگر ابرویتان زیادی کم پشت است ابتدا با مداد ابرو به حالت هاشوری به آن شکل بدید و بعداز سایه ابرو استفاده کنین.

کشیدن خط چشم

چشم های گربه ای زیبا هستن، ولی به شرطی که زیادی کشیده نشوند. اگر تازه کار هستید از مداد استفاده کنین. خط چشم مایع تمیز تر از آب در می آید و شیک تر است، اما نیاز به مهارت داره و باید بتوانید جلوی لرزش دستتان را هم بگیرید. یک خط از گوشه داخلی تا گوشه خارجی چشمتان بکشید و توجه داشته باشید که این خط روی ریشه مژه هایتان کشیده بشه. زمانی که به گوشه خارجی رسیدید این خط را تا حدود نیم سانت رو به بالا ادامه بدید (برای مناسبت های خاص چند میلی متر کشیده تر هم میتونه باشه). توجه داشته باشید که هیچ گاه نباید طول خط چشمتان از طول ابرویتان بیشتر باشه.

بدترین اشتباهات آرایشی قرن
بدترین اشتباهات آرایشی قرن

مژه های چسبیده

برای مژه های بلند و جدا از هم قبل از زدن ریمل اضافه های آن را با لبه آن بگیرید، بعداز ریشه تا نوک تمامی مژه هایتان را ریمل زده و قبل از این که خشک بشه با یک برس ریمل قدیمی یا شانه مژه آنها را از هم جدا کنین. بعداگر مایل بودید یک لایه دیگه ریمل زده و همین کار را تکرار کنین. زیاده روی نکنید.

خط رژ گونه

برس کوچکی که داخل بسته بندی رژ گونه تان بوده است را دور بیندازید. یک برس بزرگتر برای رژ گونه لازم دارید که بتواند آن را به صورت یکسان روی صورتتان پخش کنه. بعد از آغشته کردن برس به رژ گونه ابتدا با آن یک بار روی دستتان ضربه بزنید تا پودرهای اضافه گرفته شوند. بعدلبخند بزنید و رژ گونه را با ضربه های ملایم برس از قسمت برجسته گونه رو به بالا، به سمت گوش هایتان بر روی گونه ها پخش کنین و با این کار رنگی طبیعی به گونه هایتان ببدید. اگر رنگ به دست میاد بیش از آن چیزی شد که می خواستید کمی پنکیک روی آن بزنید. توجه داشته باشید که استفاده زیادی از رژ گونه اصلا باعث زیبایی بیشتر شما نخواهد شد. مثل گربه های وحشی می شید.

ریمل های روشن

ریمل های قهوه ای و سورمه ای رنگ برای خانم های شیکی که بین ۲۰ تا ۳۰ سال دارند هم مناسب هستن. ریمل سورمه ای رنگ سفیدی چشمان شما را درخشان تر خواهد کرد و به ویژه در زمان خستگی و وقت هایی که چشم هایتان قرمز شده باشند خیلی خوب خواهد بود و به همه رنگ چشمی هم می آید. اگر خیلی اصرار دارید که از ریمل های رنگ روشن استفاده کنین، ابتدا ریمل مشکی به چشمانتان زده و بعدتنها در قسمت نوک مژه هایتان از ریمل رنگی استفاده کنین.

کرم پودر

اینکه پوستتان را با لایه های فراوان کانسیلر و کرم پودر و پنکیک دفن کنین تنها باعث خواهد شد که توجه بیشتری به نقاط دارای مشکل در پوستتان جلب بشه. به جای این کار از این حقه ها استفاده کنین: کمی مرطوب کننده با کرم پودرتان ترکیب کنین تا از جمع شدن آن در لابه لای خطوط صورتتان جلوگیری کنین. برای پوشاندن جوش ها و لکه های صورتتان از لوازم آرایش با پایه معدنی استفاده کنین. به تازگی کرم پودرهای ژله ای توسط کمپانی های معتبر مواد آرایشی و بهداشتی تولید می شن که با وجود اینکه قیمت بالایی دارند پوشانندگی خیلی عالی داشته و خیلی طبیعی جلوه می کنن تا حدی که کسی متوجه اینکه از لوازم آرایشی استفاده کرده اید نخواهد شد.

چانه و فک

حتما برای شما هم این حالت پیش میاد که بعداز زدن کرم پودر متوجه حالت ماسک مانندی روی چهره تان شده اید که ناشی از تفاوت رنگ صورتتان با زیر چانه و گردن است. برای اجتناب از این حالت مهم ترین چیزی که باید مورد توجه داشته باشید این است که رنگ کرم پودرتان به رنگ طبیعی پوست خودتان نزدیک باشه. برای این کار بهتر است هنگام خرید کرم پودر آن را روی صورتتان تست کنین و بعدببینید در نور طبیعی چقدر به رنگ پوسستتان نزدیک است. هنگام آرایش کردن کمی از کرم پودرتان را با اسفنج های آرایشی روی گردنتان هم بمالید تا رنگی یکسان با صورتتان داشته باشه.

نصفه و نیمه

درست است که یک خط چشم پهن که از نوک چشم تا انتهای آن کشیده شده باعث می شه چشم هایتان کوچکتر و نزدیک به هم به نظر برسند، اما یک خط چشم نصفه هم واقعا مسخره است. راه حل چیست؟ از گوشه داخلی چشمتان خط نازکی تا نزدیکی مردمک چشمتان بکشید و بعداین خط را کمی کلفت تر کرده و تا انتهای چشمانتان ادامه بدید. بعدبا یک برس سایه آن را از گوشه خارجی به سمت گوشه داخلی کمی پخش کنین. تا زیبا تر بشید.

loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.