مجله گل گیس

می پرسند یوگا چیست !!

Ask what is yoga
loading...

صدها سال است که یوگا در اکثر کشورهای جهان شناخته شده و تمرینات آن مورد استفاده قرار می گیرد. اساتید علوم، پزشکان، روانشناسان و افراد متبحر به آن علاقمند شده و مشغول تمرین آن می باشند. یوگا و سیستم هایش راه و روشی عملی و تئوری برای بهسازی جسمی گروهی و روحی و رسیدن به آرامش ، سلامتی و نشاط، مبارزه با پیری و امراض می باشد. هر کسی در هر سنی می تواند از فواید آن بهره مند گردد ههر کس، هر کار و شغلی که داشته باشد، در هر ساعت و در هر موقعیت و مکانی باشد احتیاج به آرامش روحی و سلامتی جسمی، نیرو و نشاط دارد تا بتوانند به بهترین نحو انجام وظیفه کند. تمرینات یوگا می تواند در این امر ما را یاری کند.

شما که مواظب هستید اتومبیلتان بدون روغن و سوخت کار نکند، باغچه حیاط و گلهای خانه تان بدون آب باقی نماند، دیوارهای منزلتان، کاشی های ساختمانتان، لوله های شوفاژ و بخاری خانه تان هرچند وقت یک بار تعمیر و بازسازی شود. پنجره های تان را پاک می کنید، موی سرتان را شانه و زیباترین مدل ها آرایش می کنید، لباس های تمیز می پوشید و سلامت و ظاهر خود اهمیت می دهید، چگونه می توانید قبول کنید که جسم و اعضای مختلف بدن شما باید به حال خود رها شوند و کاری به استعداد های روحی و زوایای ذهنی خود نداشته باشید؟

Ask what is yoga
Ask what is yoga

توجه به ساختن جسم و پرورش روح از اصلی ترین وظایف ما در زندگی روزمره می باشد تمرینات یوگا یکی ازبهترین روش ها برای ساختن این منظور است. یوگا راهی است که شخص قادر می گردد اتحاد و هماهنگی کامل بین جسم و روح، تن و روان، رفتار و فکر بدن و ذهن به وجود آورد و از این طریق انسان در زندگی به موفقیت های مهم و قدرت های شگفت انگیز و سلامتی و نشاط می رسد، زیرا یوگا از او انسانی وارسته سالم و شاد می سازد تاییدی بر جمله ی حکیمانه ی « عقل سالم در تن سالم است» می رسیم.

یوگا از چند بخش تشکیل می شود که هر بخش به قسمتی از موجودیت ما می پردازد. بخشی به نام آسانا، به حرکات فیزیکی در بدن می پردازد بخشی به نام پرایاناما، به تمرینات تنفسی و بخشی نیز به تمرینات ذهنی تعلق دارند.
                                                                                                                                                                                       برگرفته از کتاب فلسفه ی یوگ، صمد ولی زاده

امید است مطالب فوق مورد استفاده شما عزیزان در مجله ی گل گیس قرار گرفته باشد، برای اطلاعات بیشتر در زمینه ی سلامت جسم و روح خود همچنان پیگیر مطالب ما باشید.

loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.