مجله گل گیس

آیا همه رژیم های غذایی به کاهش وزن منجر می شوند؟

loading...

آیا همه رژیم های غذایی به کاهش وزن منجر می شوند؟ برای دانستن جواب این سوال تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید. برای پسخ به این سوال تحقیقاتی صورت گرفت. محققان در این مطالعه که نتایج آن در شماره فوریه مجله پزشکی نیو انگلند به چاپ رسید، در مقایسه انواع برنامه های رژیم غذایی که هر کدام تاکید بر مصرف میزان های متفاوتی از چربی، پروتئین و کربوهیدرات های داشتند، متوجه شد که هر برنامه غذایی که موجب شود شما کالری کمتر مصرف کنید، به کاهش وزن شما کمک خواهد کرد.

دکتر فرانک کیف، استاد بیماری های قلبی عروقی پیشگیری در دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد می گوید : “نوع رژیم های غذایی واقعا مهم نیستند. شما باید بر روی رژیمی تمرکز کنید که در آن کالری کمتری دریافت می کنید. این مسئله در انتخاب رژیم غذایی مهم است.

آیا همه رژیم های غذایی به کاهش وزن منجر می شوند؟
آیا همه رژیم های غذایی به کاهش وزن منجر می شوند؟

برای انجام این تحقیق از ۸۱۱ نفر که درای اضافه وزن بودند و ۶۰ درصد آنها را زنان تشکیل می دادند، استفاده شد . ۴ رژیم غذایی زیر را به صورت تصادفی به هر کدام از آنها تجویز کردند.

رژیم غذایی کم چرب با پروتئین متوسط : ۲۰٪ چربی، ۱۵٪ پروتئین و ۶۵٪ کربوهیدرات
رژیم غذایی کم چرب با پروتئین بالا : ۲۰٪ چربی، ۲۵٪ پروتئین و ۵۵٪ کربوهیدرات
رژیم غذایی پر چرب با پروتئین متوسط : ۴۰٪ چربی، ۱۵٪ پروتئین و ۴۵٪ کربوهیدرات
رژیم غذایی پر چرب با پروتئین بالا : ۴۰٪ چربی، ۲۵٪ پروتئین و ۳۵٪ کربوهیدرات

مطابق این تحقیق افراد باید در هفته ۹۰ دقیقه نیز فعالیت فیزیکی داشته باشند. با همین رژیم افراد ۲ سال تحت مراقبت بوده و اطلاعات و تجربیاتشان به صورت کامپیوتری ثبت می شد.

پس از شش ماه، شرکت کنندگان در هر گروه به طور متوسط در حدود ۶ کیلو وزن از دست داده بودند. و شرکت کنندگان در این تحقیق، رضایت مشابه ای در مورد رژیم غذایی خود گزارش داده بودند. لازم به ذکر است که اقدامات بهداشت، مانند میزان فشار خون و کلسترول بین دو گروه مشابه بود.

طبق نتایجی که از این تحقیق به دست آمده، تنها دریافت میزان کمتری از کالری می تواند وزن شما را کاهش دهد. خواه این میزان کالری از طریق یک تکه کوچک گوشت پر چرب به بدنتان برسد خواه با مقدار زیادی سبزیجات.

loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.