مجله گل گیس

همه چیز درباره انتخاب رژگونه

همه چیز درباره انتخاب رژگونه
loading...

سلام طراوت هستم و امروز می خوام یک مطلب در مورد خانوم هایی بنویسم که با این عنوان شروع می شه همه چیز درباره انتخاب رژگونه!

طبق معمول در متن سعی کردم تا جای ممکن از گفتن واژه های غیر خودمونی استفاده نکنم و برای شما عزیزان بهترین مطلب ها رو آماده کنم مجله گل گیس و همکار های من توی بخش تحریریه مجله آرزوی خوشبختی برای شما دوستان می کنند و از همینجا هم به دوستانی که مطالب بنده رو با اسم یا بدون اسم من توی جاهای مختلف نت و مجلات دیگه انتشار می دن و حرفی هم از من نمی برن تشکر که نمی تونم بکنم ولی خسته نباشن حالا چه فرقی می کنه که دوستان بدونن نویسنده مطلب کیه این مهمه که این مطالب به دست خانوم ها برسه و ازش استفاده کنن.

انتخاب رژگونه

ماده انتقال دهنده رنگ در رژگونه های پودری، پودر تالک است و در انواع کرمی و مایع، سیلیکون و مواد جاذب رطوبت وجود داره. رنگ و نگهدارنده از دیگه مواد فرمول رژگونه هستن

انتخاب یک رژگونه مناسب و محل زدن آن به صورت

بد نیست بدانید رنگ رژگونه از دو نوع تشکیل شده؛ یکی رنگ طبیعی پوست را می پوشاند و دیگه ای رنگ دلخواه را به پوست می دهد. برخی رژگونه ها هم مواد جاذب روغن، متراکم کننده و پخش کننده دارند. این روزها شرکت های تولید کننده محصولات آرایشی انواع رنگ ها و فرمول های رژگونه را با آگهی های تجاری جذاب و زیبا به مصرف کننگان معرفی می کنن. اگر مصرف کننده اطلاعات کافی در مورد این مواد نداشته باشه، به پیام های تبلیغاتی بسنده می کنه بی آنکه دقیقا بداند کدام محصول برایش مناسب است. در مطلب امروز مجله گل گیس نکته های مهمی را که بهتر است درباره انتخاب رنگ یا فرمول رژگونه بدونید رو براتون می گم.

پرکاربردترین رژگونه، نوع پودری آن هست که از تالک، مواد رنگی، مواد جاذب چربی و متراکم کننده تشکیل شده است. مزیت این نوع رژگونه حالت طبیعی، محوشدن آسان و جذب بهتر چربی پوست است اما عیبی هم داره؛ اینکه چندان روی پوست نمی ماند و با جذب چربی از پوست، تغییر رنگ می ده. این نوع رژگونه برای خانم هایی که آرایش ملایم را می پسندن و پوستی معمولی نه خیلی خشک، نه خیلی چرب – دارند، مناسب هست. رژگونه مایع هم تحت عناوین کرم، ژل یا رنگ به فروش می رسد که همه شبیه اند و فقط حامل رنگ آنها تفاوت داره؛ یعنی کرم ها حامل سیلیکونی و ژل ها یا رنگ ها حامل آبی دارند. رژگونه ای کرمی معمولا در یک ظرف و انواع ژلی در تیوب یا شیشه به فروش می رسن. رژگونه های مایع دوام خوبی دارند اما رنگشان طبیعی نیست و روی پوست خوب محو نمی شن.

همه چیز درباره انتخاب رژگونه
همه چیز درباره انتخاب رژگونه

انتخاب رژگونه متناسب با نوع پوست

خانم هایی که پوست خشک دارند، باید از انواع کرمی رژگونه استفاده کنن تا رطوبت و آبرسانی به پوستشان حفظ می شه اما اگر پوست چرب باشه، باید انواع پودری رژگونه را انتخاب کرد که حامل رنگ آبی داره تا رژگونه از روی صورت روان نمی شه. اگر انواع پوست را خشک، معمولی و چرب در نظر بگیریم، برای پوست های معمولی تا چرب هم انواع پودری مناسب ترند چون دوام آنها بر پوست افزایش پیدا می کنه.

موضوع قلموی روژگونه

اگر رژگونه تان پودری و روشن است، یک قلموی بادبزنی بخرید چون پودر را خوب پخش و ظاهری یکنواخت ایجاد می کنه. برای زدن رژگونه های تیره می تونید از فرچه های پرمو (حالت استوانه ای) استفاده کنین و به هیچ وجه از فرچه های خیلی بزرگ استفاده نکنین زیرا در هر بار زدن آن به پوست، مقدار زیادی پودر پررنگ به پوست زده می شه. برای زدن انواع کرمی یا ژلی هم باید از انگشتاتون استفاده کنین.

روش زدن رژگونه

جلوی آینه بخندید تا روی چهره تان یک سیب ایجاد می شه. اگر صورتی گرد دارید، برای کشیده نشان دادن آن می تونید روی برآمادگی سیب صورتتان رژگونه بزنید بعد از روی استخوان گونه به سمت شقیقه ها رنگ را محو کنین. برای پر کردن صورت لاغر، باید رژگونه را با حرکت های دورانی روی گونه هایتان بزنید و به سمت استخوان گونه محو کنین و صاف به سمت گوش ها بروید. برای کوتاه نشان دادن صورت های خیلی کشیده باید فرچه را از خط سیب به سمت شقیقه بکشید و بعد کمی رژگونه روی پلک ها و چانه بزنید. برای گرد کردن صورت چهار گوش هم کافی است رژگونه ای با رنگ ملایم بر سیب صورت و گودی گونه بزنید و برای برجسته کردن گونه ها با رژگونه ای ۲ درجه تیره تر از پوست، دور استخوان گونه تان را تیره کنین تا استخوان آن برجسته به نظر برسه

همه چیز درباره انتخاب رژگونه
همه چیز درباره انتخاب رژگونه

رنگ چشم و رژگونه

برای چشم های قهوه ای، انواع رگه های قرمز جگری، اناری و گوجه ای مناسب اند اما رنگ های خنثی و انواع طیف های قهوه ای فروغ این چشم ها را از بین می برند. رژگونه ای به رنگ بنفش مایل به ارغوانی، چشم های میشی را زیباتر می کنه اما صورتی های مایل به نارنجی، رنگ این چشم ها را متمایل به خاکستری نشان می دهد. برای خانم های چشم آبی، رژگونه هلویی یا صورتی یخی مناسب است و قهوه ای مایل به بادمجانی، درخشش چشم هایشان را کاهش می دهد. تمام طیف های صورتی، رنگ سبز چشم ها را مشخص تر می کنن اما قهوه ای تیره، حالت مسحور کننده این چشم ها ر می گیره.

نکته های آخر هم اینهاست

تمام خانم ها، حتی آنهایی که تحت درمان لک هستن یا از کرم های لایه بردار یا روشن کننده استفاده می کنن هم باید بدانند که با تیره تر کردن رنگ پایه پوست با رژگونه، جذب نور را بالا می برند و احتمال تشکیل لک در صورتشان بیشتر می شه.برای دوام بیشتر رژگونه، باید ابتدا یک رژگونه کرمی بعد کمی پودر مات و در نهایت رژگونه پودری مورد نظرتان را روی گونه بزنید. خانم ها باید رژگونه هایی با تاریخ مصرف و برچسب وزارت بهداشت بخرند و مراقب باشند این ماده آرایشی آلوده نشه. در ضمن برخی از این محصولات حاوی نوعی مشتق نفتی هستن که باعث ایجاد جوش می شه بنابراین نباید از آنها استفاده بشه.

loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.