مجله گل گیس

با ایروبیک افسردگی را کنار بگذارید

تاثیر ایروبیک بر روح و روان

ایروبیک ورزشی زنانه و کاملا شادی آور است. در این ورزش تمام بدن شارژ می شود، استرس، اضطراب و افسردگی از بین رفته و به جای آن نشاط و سرزندگی به ارمغان می آید. حرکات استقامتی، قدرتی و کششی کلاس ایروبیک باعث افزایش توان کلی، چابکی و انعطاف پذیری بدن می شود.هم چنین انجام کار گروهی پی درپی،پیروی از حرکات مربی، هماهنگی عصب و عضله را افزایش داده و سرعت و دقت عکس العمل را افزایش می دهد. در این ورزش تمامی عضلات بدن از سر تا نوک پا همه در حال فعالیت هستند. هدف آن است که ضربان قلب شما به ۵۰ تا ۸۵ درصد های ماکسیمم برسد و سپس برای مدت طولانی این میزان حفظ شود. این ورزش که از طریق حرکات ایستاده، نشسته و خوابیده، و یا با استفاده از وسایلی مثل چوب، کش، دمبل و… عضلات بدن را ورزش می دهند.

تاثیر ایروبیک بر روح و روان
تاثیر ایروبیک بر روح و روان

اصول ایروبیک چگونه است

ایروبیک که معمولاً یک ساعت می باشد در برنامه ای هدفمند برنامه ریزی می شود که شامل:

  • ده دقیقه اول کلاس مرحله گرم کردن بدن است. در این مرحله گرم کردن بخش های مختلف بدن به وسیله پیاده روی و حرکت های کششی به آرامی صورت می گیرد، تا بدن برای ورزشهای بیشتر و سنگین تر آماده شود.
  •  ۲۵ دقیقه بعد کلاس زمانی است که مربی ضربان قلب را بالا برده و در این مرحله فضای کلاس به اوج فعالیت و شور و هیجانی خود می رسد. در این مرحله مربی با کار کردن روی سیستم قلبی و عروقی بدن را وادار به تعریق زیاد می کنند. حرکات این دوره ممکن است حرکات قدرتی یا ترکیبی از این دو باشد. در واقع مربی با خلق ترکیب های متفاوت در حال نوع آوری بود و فضای کلاس را به چالش می کشد.
  • ۱۵ دقیقه بعد در این کلاس به حرکات موضعی، کششی و حرکات قدرتی اختصاص دارد. در این پانزده دقیقه توان ماهیچه ها افزایش یافته و با انجام حرکات کششی باعث می شود تا انعطاف پذیری مفاصل و ماهیچه ها بالا برود.
  •  در ده دقیقه آخر کلاس مرحله ای خنک کردن است. در این مرحله یک مربی با انجام حرکاتی که ضربان قلب را به حالت عادی برمی گرداند و به شما کمک می کند تا به آرامش برسید. حرکتهای این مرحله به شکلی است که عضلات شما منبسط شود و دردهای عضلانی تان به حداقل برسد.

از دیگر ورزش های موثر در بالا بردن روحیه می توان یوگا و پیلاتس را نام برد.

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.