مجله گل گیس

الفبای ویتامین ها در محصولات مراقبت از پوست ( قسمت اول )

loading...

همه ما می دانیم که در داخل بدن مواد مهم وجود دارد. خوردن یک رژیم غذایی مناسب سرشار از ویتامین ها و کم چربی برای سلامت کل بدن از جمله پوست ، مو و ناخن ضروری است. اما آنچه از پوست مراقبت می کند تنها یک رژیم غذایی نیست. ترکیب محصولات مراقبت از پوست غنی از آنتی اکسیدان به عنوان بخشی از رژیم زیبایی روزانه خود یک راه آسان برای مقابله با ویرانی است که رادیکال های آزاد بر روی پوست شما باقی می گذارد. با کاهش اثرات مخرب آن، پوست شما روشن تر، نرم تر، صاف تر و جوان تر به نظر خواهد رسید. از A تا Z ویتامین های ضد پیری و قسمت اول الفبای ویتامین ها در محصولات مراقبت از پوست را در اینجا بخوانید.

ویتامین A

ویتامین A یکی از بهترین مواد ثابت شده برای دور کردن آکنه، بهبود گردش پوست و ضد پیری است و اثرات تقویت کلاژن را دارد. به عبارت دیگر، ویتامین A نزدیک ترین مواد به چشمه جوانی ما است. محصولات مراقبت از پوست و ضد پیری حاوی رتینوئید، مشتقات ویتامین A، مانند رتینول و ویتامین A پالمیتات به حداقل رساندن خطوط ریز و حتی رنگ پوست و بافت آن کمک می کند.

الفبای ویتامین ها در محصولات مراقبت از پوست
الفبای ویتامین ها در محصولات مراقبت از پوست

ویتامین B کمپلکس

هشت ویتامین  B1، B2، B3، B5، B6، B7، B9، B12، تشکیل دهنده ویتامین B کمپلکس  هستند. اگر چه این مواد مغذی ضروری پشت سر هم کار می کنند ولی هر کدام مزایای خاص خود را دارد، این مزایا از ترویج موهای سالم، پوست و ناخن گرفته تا جلوگیری از بیماری قلبی و سرطان را شامل می شود. نیاسینامید، که از ویتامین B3 (نیاسین) مشتق شده است، یک ضد التهاب برای پوست بوده و همچنین دارای اثرات آنتی اکسیدان و کاهش از دست دادن آب و استفاده از ترکیبات ضد پیری در آن است.

اسید پانتوتنیک، با نام مستعار ویتامین B5، در به حداقل می رساند نقاط قرمزی پوست کمک کننده است. بیوتین (ویتامین B7) اغلب برای رشد موهای سالم و رشد ناخن استفاده می شود. زنان باردار باید به طور مدام از اسید فولیک (ویتامین B9) برای اطمینان از رشد عصبی سالم در نوزادان خود استفاده کنند. کمبود فولیک اسید می تواند به سفید شدن زودرس و ریزش مو منجر شود. این ویتامین نقش مهمی در رشد مو و تجدید سلول هایی که کمک به رشد مو کمک می کند، دارد. تحقیقات اخیر همچنین نشان می دهد اسید فولیک ممکن است به صورت موضعی استحکام پوست را افزایش دهد.

ویتامین C

شما اغلب از اثرات قدرتمند این ویتامین بر تقویت سیستم ایمنی شنیده اید اما یکی دیگر از اثرات آن بازسازی کلاژن و قابلیت شفاف سازی پوست است. ویتامین C یک درخشان کننده تمام عیار است. این ویتامین واقعا پوست را روشن کرده و موجب کاهش تغییر رنگ آن می شود.

این ویتامین انواع مختلف دارد. اسید اسکوربیک، پالمیتات آسکوربیل و آسکوربات از جمله انواع آن است. اسید اسکوربیک قوی ترین نوع آن است، اما در حین حال با قرار گرفتن در معرض نور ثبات خود را از دست می دهد. پالمیتات آسکوربیل و آسکوربات هر دو بسیار پایدار است، اما آنها به مانند اسید اسکوربیک موثر نیستند. اسید اسکوربیک می تواند سوزش و تحریک را کاهش دهد به همین دلیل برای پوست های حساس بسیار مناسب است.

ویتامین D

… ادامه این مطلب را در قسمت دوم الفبای ویتامین ها در محصولات مراقبت از پوست بخوانید.

loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.