مجله گل گیس

الفبای ویتامین ها در محصولات مراقبت از پوست ( قسمت دوم )

در مطالب قبلی مجله گل گیس قسمت اول الفبای ویتامین ها در محصولات مراقبت از پوست را خواندید در الفبای ویتامین ها در محصولات مراقبت از پوست ( قسمت دوم ) به بررسی و معرفی دیگر ویتامین های مورد نباز برای پوست می پردازیم.

ویتامین D

ویتامین D در ساخت استخوان ها و قوی کردن آنها و حفظ سیستم ایمنی سالم ضروری است. ویتامین D موضعی معمولا برای درمان پسوریازیس استفاده می شود. این ویتامین به کاهش التهاب پوست و حجم بیش از حد پوست برای آرام تر کردن آن منجر شده و از پوسته پوسته شدن جلوگیری می کند.

ویتامین E

ویتامین آرایشی نام مستعار ویتامین D است. بسیاری از زنان روغن ویتامین E را برای درمان خشکی و شکنندگی و تسکین لب استفاده می کنند. ویتامین E آنتی اکسیدانی بسیار خوبی برای مبارزه با رادیکال های آزاد از نور خورشید و یا آلودگی دارد. این ویتامین اغلب در ترکیب موضعی با آنتی اکسیدان های دیگر، مانند چای سبز و یا ویتامین C، بیشتر می توانید به ثبات سایر آنتی اکسیدان ها منجر شود.

الفبای ویتامین ها در محصولات مراقبت از پوست ( قسمت دوم )
الفبای ویتامین ها در محصولات مراقبت از پوست ( قسمت دوم )

با مبارزه با رادیکال های آزاد، می تواند چین و چروک را کاهش می دهد و جوان، را برای پوست ما به همراه داشته باشد. رادیکال های آزاد همچنین می تواند در بهبود زخم ها اختلال ایجاد کند. استفاده از ویتامین E در منطقه آسیب دیده می تواند به سرعت بخشیدن به روند درمان کمک کند.

روی

روی فعالیت های ضد التهابی دارد که می تواند تحریک و یا ترک خوردگی پوست را آرام کند. این ماده معدنی تولید سلول و گردش خون در پوست را تنظیم کرده و می تواند به کاهش مقدار چربی طبیعی پوست شما که یکی از عوامل بزرگ تولید آکنه است کمک کرده و پوست را پاکسازی نماید.

هر چند هر یک از این ویتامین ها می توانند به تنهایی یک شگفتی برای پوست شما باشند ولی ترکیب یک مولتی ویتامین به رژیم غذایی بسیار توصیه می شود. این مکمل می تواند کسری بسیاری از مواد را در تغذیه جبران کند به خصوص اگر رژیم غذایی مناسبی نداشته باشیم. به این ترتیب شما اطمینان حاصل می کنید که به تمام بدنتان به طور موثر و درستی ویتامین دریافت می کند.

با توجه به مجموعه نکات، باید یادآور شویم، زمانی که می خواهید از یک از محصولات مراقبت از پوست با هدف های مختلفی استفاده کنید حتما به این راهنما مراجعه کرده و مواد موجود در آن را با این راهنما مقایسه کنید در این صورت می توانید تصمیم درست تری برای خرید لوازم آرایشی و بهداشتی بگیرید.

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.