آزمایش سلامت مو

چند راه ساده برای آزمایش سلامت مو قبل از رنگ کردن

میلیون ها زن در سراسر دنیا به صورت مدام موهای خود را رنگ می کنند. این در حالی است که متخصصان پوست مو بر این تاکید دارند که سلامت مو بسیار با اهمیت تر از زیبایی آن است. بنابراین قبل از ترکیب رنگ مو و یا اقدام به رنگ کردن در سالن های زیبایی ، تعیین کنید که آیا موهایتان مقاومت لازم و سلامت مورد نیاز در مقابل رنگ مو را دارد یا خیر؟

الیزابت مایول یک متخصص تمام عیار  به ما کمک می کند تا با چند راه ساده که برای همه قابل اجرا است به آزمایش سلامت مو قبل از رنگ کردن بپردازیم. در این آزمایش ساده ابتدا باید دسته از موها را در میان دست گرفته و قطره ای آب بر روی آن بپاشید و مدت زمان جذب آب توسط مو را اندازه گیری کنید اگر این آب در کمتر از ۱۰ ثانیه جذب مو شد نشان از آسیب شدید به مو است و نباید موها را رنگ کنید.

چند راه ساده برای آزمایش سلامت مو قبل از رنگ کردن
چند راه ساده برای آزمایش سلامت مو قبل از رنگ کردن

اگر با این راه حل قانع نشدید می توانید این آزمایش ها را نیز انجام دهید. زمانی که موها خیس است آنها را بکشید در صورت کش آمدن بیش از حد، موها آسیب دیده هستند. آزمایش دیگر نیز به این ترتیب است که اگر موها را می بافید و در زمان باز کردن بیش از حد به یکدیگر چسبیده و خاصیت چسبندگی دارند نشان از آسیب مو است.

این روش ها راه هایی است که با آن می توانید سلامت مو ها را بدون ریسک آزمایش کنید اما در صورتی که جواب لازم و قانع کننده ای از این آزمایش ها نگرفتید می توانید با یک متخصص رنگ مو در این باره مشورت کنید.

همچنین ببینید

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

اکثر خانم ها آرزوی داشتن موهای ضخیم، بلند و پر پشت دارند. اکثر افراد از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *