مجله گل گیس

چند راه کوتاه برای کاهش چین و چروک

۶ راه کوتاه و کاربردی و بدون دردسر برای کاهش چین و چروک
loading...

در این مطلب به ۶ راه کوتاه و کاربردی و بدون دردسر برای کاهش چین و چروک اشاره شده است.

  • نور آفتاب: در تحقیقات مشخص شده است که قرار گرفتن در معرض نور خورشید بدون پوششی نظیر ضد آفتاب ها حتی از عامل وراثت نیز نقش پر رنگ تری در چین و چروک پوست دارند. پس سعی کنید کمتر در معرض نور خورشید قرار گیرید و در مواقع ضروری نیز از ضد آفتاب استفاده کنید.
  • نکشیدن سیگار: در تحقیقاتی که در بیمارستان سنت توماس لندن بین دوقلوهای همسان صورت گرفت نشان داده است کشیدن سیگار احتمال چروک پوست را تا ۴۰% افزایش می دهد. به طور کلی کشیدن سیگار با انتشار یک آنزیم که موجب شکسته شدن کلاژن و الاستین می شود چین و چروک در پوست را افزایش می دهد.
  • خواب کافی: متخصص پوست ییل نیکلاس ام دی معتقد است با خواب بیشتر ترشح هورمون های رشد نیز بیشتر شده و این عامل ضخامت پوست را بیشتر می کند همچنین خواب به میزان کافی باعث می شود بدن کورتیزول بیش از حد تولید کند و نتیجتا پوستی زیباتر را به شما هدیه می دهد.
  • خوابیدن رو به بالا: یکی از عوامل جالب در افزایش چین و چروک خوابیدن به روی شکم است تحقیقاتی که درآمریکا صورت گرفته است مشخص می کند کاسی که به روی شکم می خوابند چروک های بیشتری در نواحی گونه و زیر چشم دارند.
  • چروک نکردن پوست: گاهی اوقات بر اثر عوامل مختلف مانند قرار گرفتن در معرض نور خورشید و یا تاربینی و ضعفچشمان باعث می شود برای دیدن بهتر پوست نواحی پیشانی و اطراف چشم را چروک کنیم این کار در دراز مدت باعث می شود چروک ها ماندگار شوند.
  • خوردن ماهی: خوردن ماهی علی الخصوص ماهی قزل آلا به دلیل داشتن امگا ۳ و اسید های چربی که برای پوست مفید است می تواند از به وجود آمدن چروک ها جلوگیری کنند. به طور کلی ماهی های آبسرد به دلیل داشتن پروتئین فراوانی از این خاصیت بهره مند می باشند.
loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.