مجله گل گیس

ماسک مو طبیعی بسازید

ماسک مو طبیعی و گیاهی
loading...

امروزه موها به دلیل رنگ کردن های متوالی، آلودگی و یا در معرض نور آفتاب قرار گرفتن دائما در حال آسیب دیدگی قرار دارند. استفاده از مواد کراتینه، شامپوهای تقویتی، ماسک مو و… نه تنها به حفظ سلامت موها کمک شایانی می کند، بلکه آنها را در مقابل این آسیب ها مقاوم نیز می نماید. اما باید گفت که آیا استفاده از این مواد کمکی به تنهایی کافی نیست. در کنار تمامی این محصولات، استفاده از ماسک های گیاهی بسیار کمک کننده و مفید است.

تهیه و درست کردن ماسک مو طبیعی با استفاده از مواد گیاهی که سال هاست در طب سنتی نه تنها در ایران بلکه در تمامی دنیا نسل به نسل انتقال پیدا کرده و هنوز هم طرفداران خاص خود را دارد.

چند نمونه ماسک مو طبیعی و گیاهی

ماسک سیر

ماساژ پوست سر با سیر له شده می تواند موها را تقویت کند.

سیر متوسط : هشت یا ۹ حبه
روغن زیتون : یک لیوان کوچک

روش تهیه و استفاده:
سیرها را پوست کنده و له کنید. روغن زیتون را در تابه گرم کنید سپس روی پوره سیر ریخته و هم بزنید تا یکدست شود. مخلوط سیر و روغن را در یک بطری شیشه ای بریزید و بگذارید دو تا سه روز بماند. هفته ای دوبار این ماسک خانگی را روی پوست سرتان بگذارید و ماساژ دهید. ماسک به مدت یک ساعت روی موهایتان بماند سپس با آب ولرم بشویید.

ماسک عسل و تخم مرغ

عسل و تخم مرغ موهای را تقویت می کنند.
تخم مرغ: یک عدد
عسل : یک قاشق سوپخوری

روش تهیه و استفاده:
تخم مرغ را با عسل مخلوط کنید و هم بزنید. ماسک را روی موهایتان گذاشته و بعد از ۱۵ دقیقه بشویید.

ماسک مو طبیعی بسازید
ماسک مو طبیعی بسازید

ماسک عسل, ماست و روغن زیتون

نرکیب زیر دارای قدرت تقویت کنندگی برای موهاست.

عسل: یک قاشق سوپخوری
سس مایونز :  یک قاشق سوپخوری
ماست : یک قاشق سوپخوری
روغن زیتون : یک قاشق سوپخوری
زرده تخم مرغ : یک عدد

روش تهیه و استفاده:
همه مواد را مخلوط کنید و هم بزنید. ماسک را دو ساعت روی موهایتان نگه دارید سپس با آب ولرم بشویید.

ماسک دانه کتان و روغن نارگیل

این ماسک علاوه بر درخشان کردن ظاهر موها, آنها را قوی و مستحکم می کند.

دانه کتان: یک قاشق چایخوری
روغن نارگیل: دو قاشق چایخوری

روش تهیه و استفاده:
یک قاشق چایخوری دانه کتان را بکوبید تا کاملا سابیده شود. یک لیتر آب را جوشانده و دانه های آسیاب شده را به آن اضافه کنید. اجازه دهید به مدت ۱۵ دقیقه بجوشد. محلول را صاف کنید و بگذارید خنک شود سپس, دو قاشق روغن نارگیل به آن اضافه کنید و هم بزنید. اجازه دهید این دو ماده به مدت ۱۰ دقیقه به طور کامل به خورد هم بروند. موهایتان را شامپو بزنید و با آب ولرم آب بکشید. محلول را روی موهایتان بریزید و بگذارید ۱۰ دقیقه بماند سپس موها را آب بکشید. هر دو روز یکبار این کار را تکرار کنید.

loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.