مجله گل گیس

۷ اتفاق بد برای پوست بدون رطوبت

پوست بدون رطوبت
loading...

همه می دانند که رطوبت برای پوست لازم است. و همچنین این را هم می دانند که چرا باید پوست مرطوب باشد؟ اما آیا می دانید چرا پوست بدون رطوبت بد است و چه چیز در انتظار این پوست هاست؟ در این مطلب به این پرسش پاسخ می دهیم.

چین و چروک بیش تر

عدم رطوبت کافی در پوست موجب می شود چین و چروک ها بیشتر شود دکتر ویتنی بوو می گوید : ” سطح پایین رطوبت در پوست موجب فروپاشی کلاژن های شده در نتیجه پروسه پیری را تسریع می بخشد. “

عمیق شدن چین و چروک

چین و چروک های فعلی پوست بدون رطوبت عمیق می شوند. متخصصان توصیه می کنند برای محافظت پوست در برابر این خطر از مرطوب کننده های  حاوی اسید هیالورونیک استفاده کنید.

7 اتفاق بد برای پوست بدون رطوبت
7 اتفاق بد برای پوست بدون رطوبت

کسالت در چهره و پوسته پوسته شدن

این خطر علی الخصوص در زمستان که هوا در خشک ترین حالت است اتفاق می افتد. خشکی پوست در زمستان موجب از بین رفتن بخش خارجی پوست شده در نتیجه قرمزی و پوسته پوسته شدن را به همراه دارد.

تشدید آکنه

رطوبت می تواند آکنه را کاهش دهد. اگر نگران چربی زیاد مرطوب کننده هستید و تصور می کنید مرطوب کننده ای که دارید جوش های صورتتان را بیشتر می کند از کرمی استفاده کنید که فاقد چربی و عطر باشد.

از دست دادن لایه حفاظتی پوست

بسیاری از مواد شوینده پوست حاوی مقداری زیادی رتینوئیدها، اسید سالیسیلیک، و بنزوئیل پراکساید هستند که عامل خشکی پوست است. عدم استفاده از کرم مرطوب کننده پس از استحمام موجب تاثیر بد این مواد بر بدن شده و خشکی و عوارض آن را به همراه دارد.

7 اتفاق بد برای پوست بدون رطوبت
7 اتفاق بد برای پوست بدون رطوبت

آرایش نامنظم

خشکی پوست حتی باعث می شود آرایش صورتتان به آن صورت که باید بی عیب و نقص نباشد و چین های ریز زیر چشم به سادگی قابل رویت باشد. ۵ دقیقه قبل از شروع آرایش استفاده از کرم مرطوب کننده می تواند از بروز چنین مشکلی جلوگیری کند.

خارش پوست

معمولا پس از استحمام خارش پوست و احساس تنگی در پوست ایجاد می شود تصور کنید این احساس در تمام طول روز با شما همراه شود. چه بلایی بر سر پوسستان خواهد آمد؟

loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.