مجله گل گیس

۶ راه برای توقف تعریق بیش از حد

6 راه برای توقف تعریق بیش از حد

در فصل تابستان به سر می بریم و اکثر ما معضل عرق بیش از اندازه را داریم. در این فصل می توانید با رعایت چند نکته تعریق بدن را به حداقل رسانده و به سلامت بدن خود کمک کنید. مجله گل گیس در شناختن این راه ها در این مطلب به شما کمک می کند.

6 راه برای توقف تعریق بیش از حد
6 راه برای توقف تعریق بیش از حد

راه های جلوگیری از تعریق بدن

اجتناب از مصرف کافئین و ادویه

شاید خوردن ادویه جات، سس ها و ترشیجات و حتی کافئین حس چشایی شما را تحریک کرده و لذj بخش باشد اما به همان میزان باعث تحریک غدد تعریق شده و باعث از دست رفتن آب بدن می شود.

استفاده از ضد عرق ها

تعرق بدن در صبح و روزهای گرم به حداکثر و در شب ها به حداقل می رسد. متخصصان می گویند در شب هنگام از ضد عرق استفاده کرده و برای نتیجه بهتر در صبح نیز آن را تجدید کنید.

مراقبت از نواحی مختلف بدن

به طور کلی در بدن انسان بین ۲ الی ۴ میلیون غدد عرقی برای خنک نگه داشتن بدن وجود دارد. بیشتر نواحی که حاوی این غدد هستند دست ها، پاها، صورت، پشت، قفسه سینه، و حتی کشاله ران می باشند مراقبت و استفاده بیشتر از ضد عرق ها برای این نواحی توصیه شده است.

انتخاب ضد عرق مناسب

به افرادی که بیش از عرق می کنند توصیه می شود در انتخاب ضد عرق ها از انواع قوی آنها استفاده نمایند.

جلوگیری از اضطراب و استرس

هر چیزی که می تواند به کاهش اضطراب کمک کند، از جمله تنفس عمیق و یا تکنیک های تمدد اعصاب تعریق را نیز پایین می آورد. در صورتی که در شرایط پر استرس دچار تعریق می شوید می توانید با مراجعه به پزشک این مشکل را با دارو حل کنید.

عمل جراحی

آخرین راه برای کاهش تعریق عمل های جراحی است که انواع گوناگون دارد. یکی از روش های جدید با نام miraDry معروف است. در این روش با حذف غدد عرق در زیر بغل اقدام به کاهش تعریق می کنند.

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.