پاک کردن آرایش صورت
پاک کردن آرایش صورت

۱۱ اشتباه در پاک کردن آرایش صورت

اگر سلامت پوست و زیبایی برایتان اهمیت دارد ۱۱ اشتباه در پاک کردن آرایش صورت که در این مطلب به آنها اشاره شده است را هرگز انجام ندهید.

 • آرایش ساعات ها بر روی صورت شما باقی مانده است و محل مناسبی برای تجمع میکروب ها و باکتری هاست. حتما آرایش خود را قبل از خواب پاک کنید. تا محل زندگی این میکروب ها بر روی پوستتان از بین برود.
 • برای پاک کردن آرایش صورت از یک پاک کننده آرایش استفاده کنید و حتما پس از آن صورت خود را با محلول های رقیق غیر شیمیایی شستشو دهید تا اثرات پاک کننده از صورتتان از بین برود.
 • هرگز با یک دستمال تمام قسمت های صورت خود را پاک نکنید این کار باعث می شود آلودگی های قسمت ها به یکدیگر منتقل شود به عنوان مثال در اطراف دهان آلودگی ناشی از غذاهایی است که در طول روز خورده ایم اگر با همان دستمالی که دهانمان را تمیز می کنیم چشم ها را نیز پاک کنیم این آلودگی به آنجا نیز سرایت می کند.
 • مطمئن شوید که مواد آرایش کاملا از روی صورت پاک شده تا جایی که اثری از مواد بر روی صورت باقی نمانده باشد اگر قسمت هایی مانند مژه مقاومت بیشتری در برابر پاک کردن نشان داد پد پاک کننده خود را به مدت چند ثانیه بر روی آن قرار داده تا مواد پاک کننده فرمول مواد آرایشی را تجزیه کند.
 • با توجه به نوع آرایشی که بر روی صورت داشته اید باید از محلول های رقیق یا غلیظ برای پاک کردن استفاده کنید به عنوان مثال زمانی که در طول روز تنها کرم ضد آفتاب بر روی صورت داشته اید این کرم با آب خالی نیز پاک خواهد شد اما در صورتی که آرایش کاملی داشته اید حتما باید محلول پاک کننده آرایش استفاده کنید.
 • برای شستن صورت از آب خیلی داغ استفاده نکنید. آب داغ باعث از بین رفتن چربی سطح پوست و نهایت خشک شدن آن می شود.
11 اشتباه در پاک کردن آرایش صورت
۱۱ اشتباه در پاک کردن آرایش صورت
 • در انتخاب پاک کننده آرایشی دقت کنید که متناسب با پوست ( چرب، خشک یا معمولی ) باشد.
 • پوست سالم به طور طبیعی دارای PH اسیدی ۴٫۰ الی ۵٫۵ می باشد یک پاک کننده کمی اسیدی (اغلب مواد پاک کننده خیلی قلیایی هستند و می توانند مانع رطوبت پوست شوند) برای حفظ حالت اسیدی پوست مناسب است. حالت اسید یک لایه محافظ نازک بر روی سطح پوست شما ایجاد می کند و کمک می کند که با کنترل pH، پوست را از تاثیر عناصر بیرونی (خاک، باکتری ها، آلودگی، و غیره) محافظت کند، رشد باکتری را مهار کند و به پوست کمک کند تا محکم و الاستیک باقی بماند. اگر تعادل اسیدی و قلیایی پوست به هم بخورد می تواند تبدیل به اختلال در تعادل، ملتهب شدن و حتی خشک و پوسته پوسته شدن آن شود.
 • هنگام پاک کردن صورت از لیف و اسکراپ ها خشن استفاده نکنید. پوست پس از یک روز قرار گرفتن در زیر آرایش در حساس ترین زمان خود است و لایه برداری از آن به این شیوه به سطح پوست آسیب می رساند.
 • به جای فشردن صورت با حوله و لیف و اسکراپ آن، پس از شستن صورت و استراحت دادن به آن از کرم های لایه بردار استفاده کنید.
 • برای خشک کردن صورت از حوله پنیه ای استفاده کرده و به صورت ضربه زدن به پوست آن را خشک کنی و هرگز حوله را بر روی پوست نکشید.

همچنین ببینید

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

اکثر خانم ها آرزوی داشتن موهای ضخیم، بلند و پر پشت دارند. اکثر افراد از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *