مجله گل گیس

دستور پخت لازانیا بدون گوشت

دستور پخت لازانیا بدون گوشت

لازانیا یکی از غذاهای سنتی ایتالیاست که به تازگی در ایران نیز استفاده می شود. ما همیشه آموخته ایم که باید در بین ورق های لازانیا لایه ای از گوشت و مواد ماکارونی را قرار دهیم این در حالی است که این غذای سنتی سبک ها و روش های متفاوتی برای پخت دارد. گرچه نوع گوشتی این غذا به ذائقه ما ایرانی های خوش تر است و دوست داریم آن را با گوشت چرخ کرده میل کنیم اما شاید بهتر باشد نوع بدون گوشت این غذا را برای یک بار هم که شده امتحان کنید. برای تست لازانیا بدون گوشت دستور پخت زیر را استفاده کنید مطمئن باشید این دستور پخت باب میل شما خواهد بود.

چه موادی برای پخت لازانیا بدون گوشت نیاز دارید؟

  • ۹۰۰ گرم پنیر اصلی ریکوتا
  • ۳ فنجان پنیر موزارلا خرد شده
  • ۱/۲ فنجان پنیر پارمسان رنده شده
  • ۱/۴ فنجان جعفری خرد شده تازه
  • ۱ عدد تخم مرغ
  • ۶۰۰ گرم سس گوجه فرنگی
  • یک شیشه سس ریحان ( در صورتی که سس ریحان نداشتید می توانید از ریحان تازه آسیاب شده استفاده کنید. )
  • ۱۲ ورق لازانیا پخته شده
دستور پخت لازانیا بدون گوشت
دستور پخت لازانیا بدون گوشت

دستور پخت لازانیا بدون گوشت

ابتدا فر را روشن کرده و در دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت قرار می دهیم.

پنیر ریکوتا، موزارلا، پارمسان، جعفری و تخم مرغ را با یک دیگر خوب مخلوط می کنیم.

در ظرف بزرگ و شیشه ای لایه از سس ریحان و سس گوجه فرنگی را ریخته و لایه ای نیز لازانیا ( ورق های لازانیا را باید قبل از مصرف حدود ده دقیقه در آب جوش و نمک قرار داده و سپس آبکش نمایید) را بر روی آن قرار دهید سپس مخلوط پنیرها و تخم مرغ را بر روی لایه لازانیا بریزید مجددا از سس گوجه، سس ریحان و لازانیا استفاده کرده و پنیرهای را بر روی آن ها بریزید به این ترتیب حدود ۵ الی ۶ لایه ایجاد کنید.

ظرف را داخل فر قرار داده و حدود ۴۵ دقیقه اجازه پخت دهید. پس از خاج کردن لازانیا از فر باید ۱۵ دقیقه صبر کنید سپس آن را برش زده و میل نمایید.

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.