افزایش میل جنسی به کمک روش های طبیعی
افزایش میل جنسی به کمک روش های طبیعی

افزایش میل جنسی به کمک روش های طبیعی

کمبود میل جنسی در زنان بیشتر از مردان شیوع دارد. اما این عارضه به طور معنی داری بر روی هر دو جنس تاثیر می گذارد. در واقع، تحقیقات نشان داده اند که ۳۲ درصد از زنان و ۱۵ درصد مردان تمایل ندارند که به طور منظم رابطه جنسی داشته باشند. در ادامه این مطلب مجله گل گیس می خواهیم در مورد روش های طبیعی افزایش میل جنسی در زنان و مردان به صورت اختصاصی صحبت کنیم.

کاهش میل جنسی دلایل بسیاری دارد. برخی از علل عبارتند از:

 • کاهش سطح تستوسترون
 • افسردگی
 • استرس
 • مسائل مربوط به رابطه جنسی
 • اختلال عملکرد جنسی
 • مصرف داروهای تجویزی
 • داشتن اضافه وزن
 • ورزش بیش از حد
 • کم تحرکی بیش از حد
 • آپنه خواب
 • مصرف مواد مخدر یا الکل

خبر خوب این است که داروهای طبیعی بسیاری برای افزایش میل جنسی در زنان وجود دارد. اگر هدفتان افزایش میل جنسی است باید در سبک زندگی خود تغییراتی را ایجاد کنید. به عنوان مثال کاهش سطح استرس، بهبود خواب و کاهش وزن همه از تکنیک های مفید برای افزایش میل جنسی در زنان هستند.

تکنیک های مفید برای افزایش میل جنسی در زنان

مصرف غذاهایی که میل جنسی را افزایش می دهند

غذاهای غنی از کلاژن

تولید کلاژن طبیعی در بدن با افزایش سن کاهش می یابد. این کمبود تاثیر منفی مستقیمی بر سلامت پوست دارد و باعث می شود که پوست کمرنگ تر شود. این پدیده باعث می شود حفظ نعوظ برای مردان سخت تر شده و ممکن است باعث نازک شدن دیواره واژین در زنان شود. برای افزایش سطح کلاژن، می توانید بیشتر از آب قلم استفاده کنید و یا مکمل کلاژن و یا پودر پروتئینی ساخته شده از عصاره استخوان را انتخاب کنید. ویتامین C نیز به افزایش تولید کلاژن کمک می کند.

هندوانه

در سال ۲۰۰۸، تحقیقات انجام شده در Texas A&M نشان داد که هندوانه ممکن است اثر “ویاگرا” را در بدن داشته باشد. مواد مغذی مانند لیکوپن، بتا کاروتن و سیترولین موجود در هندوانه کمک می کنند تا رگ های خونی شل شوند. در حالی که هندوانه ممکن است به عنوان ماده ارگانیک به درمان اختلال نعوظ کمک نکند، اما بدون عوارض جانبی منفی، زمانی می تواند به بهبود میل جنسی بیانجامد.

موز

با توجه به مطالعات انجام شده بر روی حیوانات، خوردن موز ممکن است به افزایش میزان هورمون های زنانه کمک کند و باعث افزایش میل جنسی شود.

جوز، زعفران و گل میخک

این ادویه جات با آنتی اکسیدان ها غنی شده و برای افزایش میل جنسی عالی هستند. تحقیقات منتشر شده در مجله BMC Complementary and Alternative Medicine به طور خاص دریافتند که عصاره های جوز و میخک رفتار جنسی حیوانات نر را افزایش می دهد. گل میخک  در بهبود ضعف بدنی مفید است. از سوی دیگر، زعفران ممکن است به بهبود اختلال عملکرد جنسی در زنان مصرف کننده از داروهای ضد افسردگی و مردان مبتلا به اختلال نعوظ کمک کند.

شکلات تلخ

تحقیقات نشان داده اند که مصرف شکلات، به دلیل محتوای تریپتوفان،  منجر به آزاد شدن سروتونین می شود و اثرات ضد افسردگی دارد.

بادام زمینی

این مغز دارای سلنیوم زاید است و در حفظ سطح تستوسترون در بدن نقش دارد. این دانه همانن شکلات تلخ، به تولید سروتونین در بدن کمک می کند.

پروتئین با کیفیت

مواد غذایی حاوی پروتئین هایی مانند تریپتوفان مثل تخم مرغ، ماهی های وحشی، مرغ پرورشی و گوشت گاو یا گوشت گوسفند می تواند به افزایش سروتونین کمک کرده و ضمن افزایش روحیه، و میل جنسی را نیز افزایش دهد.

ریشه ماکارو

ریشه ماکارو، که اغلب به عنوان “ماکا” نیز شناخته می شود، گیاه انطباق پذیری است. مصرف آن در طب سنتی به عنوان یک محرک جنسی، باعث افزایش میل جنسی و کاهش اختلال عملکرد جنسی می شود. مصرف این ریشه به مدت دو هفته به بهبود میل جنسی در مردان منجر شده و قطعا می تواند برای بهبود عملکرد ورزش مفید باشد.

شنبلیله

شنبلیله، میل جنسی را به ویژه در مردان افزایش می دهد. درمان با این گیاه می تواند به طور قابل توجهی موجب بهبود میل جنسی و میزان رضایت جنسی و همچنین تنظیم میزان تستوسترون در بدن شود.

آب

یکی از عوارض کمبود آب در بدن، همین کاهش میل جنسی است. اگر می خواهید از خستگی، سردرد و خشکی واژن اجتناب کنید، زیاد آب بنوشید.

اجتناب از مصرف غذاهایی که میل جنسی را کاهش می دهند

غذاهای فراوری شده

غذاهای فرآوری شده خطر ابتلا به چاقی را افزایش می دهد. BMI کلی جمعیت آمریکا از سال ۱۹۷۱ حداقل از ۱۰ تا ۱۴ درصد افزایش یافته است. از آنجا که چاقی با کاهش میل جنسی مرتبط است، بهتر است برای افزایش میل چنسی مصرف غذاهای فرآوری شده را کاهش داده و آن ها را با مواد غذایی تازه و طبیعی جایگزین کنید.

گوشت های پرورشی

در حالی که شواهد علمی بسیاری در مقیاس وسیع اعلام کرده اند که این مواد غذایی برای بدن مشکلی به وجود نمی آورند، اما بسیاری از پزشکان طب طبیعی نگران این هستند که هورمون هایی که برای درمان حیوانات پرورشی استفاده می کنند، با هورمون های طبیعی در بدن تداخل ایجاد کرده و مشکلات جدی به وجود آورند.

غذاهای پر از سدیم

غذاهایی که سدیم زیادی دارند، مانند غذاهای کنسرو شده و غذاهای فرآوری شده، می توانند به افزایش فشار خون کمک کنند. این غذاهای جریان خون را به ارگان های جنسی کاهش داده و میل جنسی را پایین می آورند.

افزایش میل جنسی به کمک روش های طبیعی
افزایش میل جنسی به کمک روش های طبیعی

لبنیات

مثل گوشت های پرورش یافته، بسیاری از مقامات بهداشتی، مصرف لبنیات کارخانه ای ا سالم در نظر می گیرند. با این حال، شیر، پنیر و سایر محصولات لبنی تهیه شده از شیر گاوهای پرورشی می توانند حاوی هورمون های مصنوعی به نام اسید فتالیک اسید (PAEs) که اثر منفی روی سطح استروژن و تستوسترون در بدن دارند باشند.

قند

شکر، به طور کلی، تاثیر منفی بر روی هورمون های جنسی دارد. مطالعات خاص توانسته اند اثرات قند بر روی سطح تستوسترون را اثبات کنند. در مطالعه ای که در سال ۲۰۱۳ بر روی مردان انجام شد مشخص گردید که، مصرف گلوکز به طور متوسط ​​۲۵ درصد سطح تستوسترون خون را کاهش می دهد. این نتیجه صرف نظر از این که آیا این مردان مبتلا به دیابت، پیش دیابت یا عدم تحمل گلوکز بودن یا نه به دست آمد. کاهش سطح تستوسترون ساعت ها پس از مصرف گلوکز پایین بود.

کافئین

مصرف مقدار متعادلی از کافئین می تواند تستوسترون را به میزان متوسط ​​افزایش دهد. این مقدار کافئین ممکن است اثرات مثبتی بر روی عملکرد و میل جنسی داشته باشد. با این حال، این افزایش در واقع برای بدن مفید نیست. زیرا کافئین سطح کورتیزول را نیز افزایش می دهد و باعث ایجاد استرس شده و میل جنسی کم می شود. قهوه و چای می توانند نوشیدنی های خوبی برای باشند، اما تحت کنترل نگه داشتن مصرف آن ها و اجتناب از محصولات کافئین دار حداقل شش ساعت قبل از خواب، باید در دستور کار قرار بگیرد.

الکل

مصرف بیش از حد محصولات حاوی الکل می تواند میل جنسی، تحریک و حساسیت را کاهش دهد. اگر تماسل به مصرف نوشیدنی الکلی دارید، شراب مصرف کنید. شراب قرمز غنی از پلی فنل ها است.

مصرف برخی از مکمل های گیاهی برای درمان کاهش میل جنسی در مردان

 • جینسنگ (۱۰۰۰ میلی گرم یک بار در روز): به نظر می رسد که گونه های جینسنگ آسیایی و آمریکایی عملکرد عصبی و فعالیت سیستم عصبی مرکزی را بهبود داده و بر روی افزایش میل جنسی مردان تاثیر می گذارند.
 • تریبولوس (۸۵ تا ۲۵۰ میلی گرم سه بار در روز): در طب سنتی چینی به عنوان داروی مقوی غرایز جنسی استفاده می شود.
 • ماکا (۵۰۰ میلی گرم سه بار در روز): تحقیقات نشان داده اند این گیاه adaptogen به افزایش میل جنسی کمک می کند.
 • مکمل گیاه Mucuna pruriens (پنج گرم در روز): گیاه Mucuna pruriens به کاهش استرس، به ویژه در مردان نابارور کمک می کند و فعالیت های آنتی اکسیدانی را برای افزایش میل جنسی و بهبود کیفیت اسپرم دارد.
 • Yohimbe (چهار و نیم میلی گرم ۱ الی ۳ بار در روز): معمولا به عنوان یک درمان برای اختلال عملکرد جنسی استفاده شده و باعث آرامش عضلات (برای مقابله با اختلال عملکرد نعوظ) و بهبود عملکرد جنسی می شود.
 • Ginkgo biloba (دویست میلی گرم در روز): مردان استفاده کننده از داروهای ضد افسردگی ممکن است از مکمل گینکو بلوبیا در چهار مرحله واکنش جنسی یعنی میل، هیجان، ارگاسم و ثبات بهره مند شوند.

مصرف برخی از مکمل های گیاهی برای درمان کاهش میل جنسی در زنان

 • Panax Ginseng (هزار میلی گرم یک بار در روز): این مکمل که نوعی جینسنگ آسیایی است موجب افزایش میل جنسی در زنان یائسگی می شود.
 • ماکا (۵۰۰ میلی گرم سه بار در روز): تحقیقات نشان داده اند این گیاه میل جنسی در مردان و زنان، به خصوص اگر کمبود میل جنسی توسط داروهای روانگردان مانند داروهای ضد افسردگی ایجاد شده است، را بهبود می دهد.
 • آهن (۲۵ تا ۳۰ میلی گرم در روز): اگر کم خونی فقر آهن دارید، مصرف مکمل آهن ممکن است به میل جنسی شما کمک کند. برای جذب بیشتر آهن بهتر است این مکمل را همراه با مواد غذایی دارای ویتامین C استفاده کنید. مکمل آهن می تواند باعث یبوست شود. بنابراین تنها اگر کم خونی فقر آهن دارید از این مکمل استفاده کنید.
 • Ashwagandha (پانصد میلی گرم یک یا دو بار در روز): استفاده از Ashwagandha در فرم مکمل ممکن است به زنان مبتلا به کاهش میل جنسی کمک کند.
 • Gingko biloba (دویست میلی گرم در روز): در یک کارآزمایی مشخص شد که Ginkgo biloba به ویژه در درمان اختلال عملکرد جنسی ناشی از داروهای ضد افسردگی در زنان با ۹۱٪ موفقیت همراه بود.

همچنین ببینید

لاغری فوق سریع

لاغری فوق سریع یا چطور در ۶۰ ثانیه لاغر شویم؟

لاغری فوق سریع ، چطور در ۶۰ ثانیه لاغر شویم ؟ برای لاغری فوق سریع …

دیدگاهتان را بنویسید