ترفندهای جلوگیری از بزرگ شدن منافذ پوست


منافذ پوست

منافذ پوست سوراخ های کوچکی بر روی سطح آن هستند که هوا از طریق آن وارد لایه های داخلی پوست می شود. در برخی از پوست ها این منافذ بیش از حد بزرگ هستند و ظاهر خوبی ندارند. درمان قطعی و کوچک کردن منافذ پوستی فقط به دست یک متخصص پوست امکان پذیر است ولی ما در این مطلب ترفندهای نگهداری و جلوگیری از بزرگ شدن منافذ پوست را به شما نشان می دهیم.

پوست صورت را تمیز نگه دارید

اگر منافذ پوست با خاک، آلودگی و یا چربی مسدود شوند پوست برای تنفس بیشتر لاجرم این منافذ را بزرگتر می کند. سعی کنید به صورت روزانه علی الخصوص هنگام خواب صورت را با پاک کننده ملایم بشویید و از دست زدن به صورت در طی ساعات شبانه روز خودداری کنید.

ترفندهای جلوگیری از بزرگ شدن منافذ پوست

ترفندهای جلوگیری از بزرگ شدن منافذ پوست

قبل از آرایش …

قبل از استفاده از سفید کننده و کرم پودر از کرم های زیر ساز محافظ پوست استفاده کنید.

پاکسازی تهاجمی را کنار بگذارید

لایه برداری و پاکسازی پوست برای مراقبت از آن لازم است ولی انجام بیش از حد آن بیماری های پوستی و بزرگ شدن منافذ پوست را به همراه دارد. معمولا فواصل پاکسازی و لایه برداری عمقی از پوست با تشخیص پزشک انجام می گیرد. لایه برداری معمولا به دو شیوه فیزیکی و شیمیایی انجام می شود. دکتر جویس متخصص و مشاور پوست توصیه می کند  از مواد پاک کننده ملایم حاوی غلظت کم اسید سالیسیلیک (۰٫۵٪ – ۱٪) یا لاکتیک یا اسید گلیکولیک (۲٫۵٪ – ۵٪) که حجم سلول را تحریک و منافذ پوست را تمیز نگه می دارد، استفاده کنید.

آب بنوشید

میزان آبی که به بدنتان می رسد در تعیین زیبایی پوست بسیار مهم است. پس به میزان کافی آب بنوشید، از سرم آبرسان پوست استفاده کنید و کرم مرطوب کننده را فراموش نکنید.

داروهای افزایش دهنده حجم سلول

بعضی از متخصصان پوست استفاده از برخی داروها که به افزایش حجم سلول ها کمک می کند را توصیه می کنند.

از افزایش چربی در پوست جلوگیری کنید

روش ها زیادی برای کاهش تولید چربی توسط پوست وجود دارد. خوردن آب، استفاده از مرطوب کننده فاقد چربی و سشتشوی مداوم صورت می تواند حجم چربی پوست را کم کند هر چه چربی بیشتر باشد باعث مسدود شدن تعداد بیشتری از منافذ پوست شده در نتیجه بزرگ شدن آن را به همراه دارد.

ترفندهای جلوگیری از بزرگ شدن منافذ پوست

ترفندهای جلوگیری از بزرگ شدن منافذ پوست

کرم ضد آفتاب

بارها از اثرات و فواید استفاده مداوم از کرم ضد آفتاب شنیده اید این را نیز بهتر است بدانید که اشعه خورشید باعث تجزیه کلاژن و الاستین شده در نتایجه منافذ پوستی را بزرگ می کند. کرم ضد آفتاب فاقد چربی بهتر گزینه برای جلوگیری از بزرگ شدن منافد پوست است.

ماسک صورت را فراموش نکنید

ماسک هایی که در خانه استفاده می کنید در دراز مدت می تواند به نگهداری و زیبا شدن پوست کمک کند. ماسک های حاوی خاک رس یکی از بهترین ماسک ها برای نگهداری از منافذ پوستی است.

لیزر درمانی

راه حل مفید و نسبتا ارزان که می تواند با صرف زمان کمتری به نگهداری از پوست و منافذ آن کمک کند لیزر پوست است. این کار را حتما در کلینیک های زیبایی معتبر با مشاوره پزشک انجام دهید.

Opt In Image
هر هفته با مطالبی مفید و کاربردی در زمینه آرایش و زیبایی، مد و لباس و...

ما هر هفته ایمیلی شامل گلچینی از مطالب منتشر شده در آن هفته را برای شما ارسال می کنیم. همچنین هر ماه یک خبرنامه ویژه با مطالبی خاص برایتان ارسال خواهیم کرد. ما ایمیل شما را در اختیار هیچ شخص، سازمان یا شرکتی قرار نمی دهیم. از گل گیس لذت ببرید.

0

به‌اشتراک‌گذاری نوشته

بدون نظر

نظر بدهید

golgis-telegram

ما را در گوگل محبوب کنید