عرق سوز شدن در تابستان


عرق سوز شدن در تابستان

با توجه به این که در اوایل فصل گرما قرار داریم رعایت توصیه های بهداشتی جدی تر شده است. عرق سوز شدن در روز های گرم تابستان معضلی است که کمتر کسی وجود دارد که با آن درگیر نشود.
در این مطلب سعی شده است راه کار های مقابله با غرق سوز شدن را از زبان متخصصین برای شما همراهان همیشگی گل گیس در میان بگذاریم.

عرق سوز شدن چیست؟

هنگامی که شما در یک روز گرم بیش از حد عرق می کنید و در واقع غدد عرق سطح پوستتان بر اثر عوامل خارجی مسدود می شوند، عرق در زیر پوستتان جمع شده و درواقع پوستتان ملتهب می شود.

عرق سوز شدن نوزادان

عرق سوز شدن نوزادان

نوزادان و کودکان نیز می توانند عرق سوزشوند. در آب و هوای گرم و مرطوب این اتفاق بیشتر برای این سنین روی خواهد داد، و این به دلیل آن است که غدد عرق آنها به طور کامل توسعه نیافته است.

علائم عرق سوز شدن

علائم جلدی این بیماری معمولا با سوزش سطح پوست آغاز می شود و کم کم بیمار از سوزن سوزن شدن و خارش بسیار شکایت می کند.

علت عرق سوز شدن چیست؟

گرمای سوزان معمولا قسمت هایی از بدن را که تحت پوشش لباس هستند و درحال سایش با الیاف لباس است را در گیر می کند، مانند پشت، شکم، گردن، قسمت بالای قفسه سینه، کشاله ران یا زیر بغل.
زمانی که عرق سوز شدن با گرما زدگی نیز ادامه پیدا کند و فرد بیش از حد در معرض تابش نور خورشید یا هوای گرم قرار گیرد یک اورژانس پزشکی برای او اتفاق خواهد افتاد. پس باید دقت داشته باشیم که عرق سوز شدن یک علامت جدی محسوب می شود. و این اتفاق نشان دهنده ی آن است که بدنتان نمی تواند دمای خود را با محیطی که در آن هستید تنظیم کند و با ادامه ی این روند شما در خطر گرما زدگی قرار خواهید گرفت.

پیگیر مطالب بعدی ما با راهکارهای مقابله با عرق سوز شدن و نحوه ی درمان آن باشید.

Opt In Image
هر هفته با مطالبی مفید و کاربردی در زمینه آرایش و زیبایی، مد و لباس و...

ما هر هفته ایمیلی شامل گلچینی از مطالب منتشر شده در آن هفته را برای شما ارسال می کنیم. همچنین هر ماه یک خبرنامه ویژه با مطالبی خاص برایتان ارسال خواهیم کرد. ما ایمیل شما را در اختیار هیچ شخص، سازمان یا شرکتی قرار نمی دهیم. از گل گیس لذت ببرید.

0

به‌اشتراک‌گذاری نوشته

ارسال نظر جدید

golgis-telegram

ما را در گوگل محبوب کنید