علائم جسمی افسردگی


علائم جسمی افسردگی

افسردگی تنها علائم ذهنی ندارد بلکه می تواند بر روی جسم و فیزیک انسان نیز تاثیر  بگذارد. از علائم جسمی افسردگی در این مطلب از مجله مد و زیبایی و سلامت گل گیس مطلع شوید.

اختلالات خواب

افسردگی یک بیماری روانی است، اما می تواند ذهن خود را نیز تحت تاثیر قرار دهد. مشکلات خواب، می تواند نشانه ای از افسردگی باشد. مشکل به خواب رفتن و یا در خواب ماندن در افرادی که افسرده هستند شایع است. یعنی برخی از افراد مبتلا به افسردگی ممکن است بیش از حد بخوابند.

درد قفسه سینه

درد قفسه سینه می تواند نشانه ای از بیماری های قلب، ریه، معده، و یا دیگر مشکلات جسمی باشد. اما گاهی اوقات درد قفسه سینه می تواند نشانه افسردگی باشد. همچنین یک ارتباط بین افسردگی و بیماری قلبی نیز وجود دارد. افسردگی می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی را بالا ببرد. به علاوه، افرادی که حمله قلبی داشته اند به احتمال زیاد دچار افسردگی بوده اند.

خستگی

اگر شما حتی وقتی که خواب یا استراحت کافی داشته اید آنقدر احساس خسته بود می کنید که انرژی برای کارهای روزمره ندارید  ممکن است نشانه افسردگی باشد. افسردگی و خستگی می تواند یکدیگر ار تقویت کند. بر اساس یک مطالعه، افرادی که افسرده هستند بیش از چهار برابر احتمال ابتلا به خستگی بیش از حد دارند.

علائم جسمی افسردگی

علائم جسمی افسردگی

دردهای عضلانی و درد مفاصل
درد و افسردگی رابطه نزدیکی دارند. زندگی با درد مداوم می تواند خطر ابتلا به افسردگی را افزایش دهد. و افسردگی به خودی خود ممکن است منجر به درد شود، چرا که دو پیام شیمیایی در مغز هستند. افرادی که افسرده هستند سه برابر بیشتر احتمال ابتلا به درد مداوم را دارند.

مشکلات گوارشی
مغز و دستگاه گوارش به شدت به یکدیگر متصل هستند به همین دلیل بسیاری از ما زمانی که نگران و یا مضطرب هستیم احساس درد معده یا تهوع داریم. افسردگی می تواند باعث علائم تهوع، سوء هاضمه، اسهال یا یبوست شود.

سردرد

افراد مبتلا به افسردگی اغلب سردرد دارند. یک مطالعه نشان داد که افراد مبتلا به افسردگی حاد سه برابر بیشتر احتمال دارد که به میگرن مبتلا شود، و افراد مبتلا به میگرن پنج برابر بیشتر به افسردگی دچار می شوند.

تغییرات در اشتها یا وزن

فسردگی به اختلالات مانند پرخوری و یا بی اشتهایی مرتبط است. در زنان، ارتباط بین افسردگی و بی اشتهایی یا پرخوری عصبی قوی است.

کمر درد

کمر درد مداوم ممکن است به افسردگی منتهی شود و افسردگی ممکن است خطر ابتلای فرد به گرفتن کمر درد را افزایش دهد. افرادی که افسرده هستند به دلیل غیر فعال بودن کمر و گردن ممکن است چهار بار بیشتر به درد کمر مبتلا شوند.

Opt In Image
هر هفته با مطالبی مفید و کاربردی در زمینه آرایش و زیبایی، مد و لباس و...

ما هر هفته ایمیلی شامل گلچینی از مطالب منتشر شده در آن هفته را برای شما ارسال می کنیم. همچنین هر ماه یک خبرنامه ویژه با مطالبی خاص برایتان ارسال خواهیم کرد. ما ایمیل شما را در اختیار هیچ شخص، سازمان یا شرکتی قرار نمی دهیم. از گل گیس لذت ببرید.

0

به‌اشتراک‌گذاری نوشته

بدون نظر

نظر بدهید

golgis-telegram

ما را در گوگل محبوب کنید