جدید ترین مدل های نقش حنا


جدید ترین مدل های نقش حنا

امروز می خواهیم با توجه به استقبال دوستان عزیز گل کیس از مطالب و تصاویر مربوط به جدیدترین مدل های نقش حنا که بار ها مورد تقاضای دوستان بوده است تصاویری را از این هنر آرایشی، بومی جنوب ایران را به نمایش بگذاریم.

هنر در دوران های بسیار گذشته علاوه بر زیبایی دارای کار کرد های عقیدتی و سیاسی و هم چنین دینی نیز بوده است، و اصولا آرایش هر قومی برای مراسم خاص که مورد توجه آنها بوده متفاوت از دیگر اقوام برگذار می شده؛ هم چنین آرایش صورت و بدن مردان و زنان هر قبیله یا قوم بوده که جایگاه اجتماعی شان را در آن قوم یا قبیله مشخص می کرده است. نقش حنا که امروزه در جنوب کشورمان وجود دارد و در چند سال اخیر هم مورد توجه جوانان ونوجوانان مناطق دیگر هم قرار گرفته است. منشاء عربی دارد و اگر به گذشته دورتر هم باز گردیم این منشاء باز می گردد به قبایل افریقایی کوچ رو که در سال های بسیار دوری برای سکنا گزیدن به مناطق جنوبی خلیج فارس و دریای عمان آمده بودنند. این قبایل آفریقایی بعضا ماهیگیرانی بودند که با کشتی های ماهیگیری به سواحل دریای سرخ خلیج فارس و حتی اقیانوس هند نیز رفت وآمد داشتند و با قبایل سامی و آریایی های کوچ رو نیز، داد و ستد می کردند. نقوش تزئینی حنا برای این مردمان نقش آیینی داشته است و بسیاری از این نقوش گیاهی و ساده هستند، اما امروزه در دنیای مد و زیبایی این نقوش حنا به دور از کاربرد آیینی اش تنها برای تزئین استفاده می شود.

گالری از جدید ترین مدل های نقش حنا

Opt In Image
هر هفته با مطالبی مفید و کاربردی در زمینه آرایش و زیبایی، مد و لباس و...

ما هر هفته ایمیلی شامل گلچینی از مطالب منتشر شده در آن هفته را برای شما ارسال می کنیم. همچنین هر ماه یک خبرنامه ویژه با مطالبی خاص برایتان ارسال خواهیم کرد. ما ایمیل شما را در اختیار هیچ شخص، سازمان یا شرکتی قرار نمی دهیم. از گل گیس لذت ببرید.

0

به‌اشتراک‌گذاری نوشته

بدون نظر

نظر بدهید

golgis-telegram

ما را در گوگل محبوب کنید