مراقبت بیشتر از ناخن


مراقبت بیشتر از ناخن

یکی از عوامل مهم در زیبایی دست و پا داشتن ناخن های زیبا و مرتب است. برای مرتب نگه داشتن ناخن ها مانیکور و پدیکور پیشنهاد می شود. اما پس از آرایش ناخن ها عوامل زیادی وجود دارد که می توانند زیبایی ناخن ها را به خطر بیاندازند. بسیاری از خانم ها شکایت دارند که هنگام کار کردن ناخن هایشان می شکند و از شکل مرتب خود پس از مانیکور خارج می شوند. در این مطلب از مجله گل گیس با ما باشید تا راه های مراقبت بیشتر از ناخن را فرا گیرید.

راه های مراقبت از ناخن

برای مراقبت از ناخن ها نیازی به استفاده از دستورالعمل های خاص و پیچیده ای نیست کافی است چند نکته زیر را رعایت کنید. با ما همراه شوید.

مراقبت بیشتر از ناخن

مراقبت بیشتر از ناخن

  1. زیپ ها یکی از دشمنان ناخن شمرده می شوند. هنگام استفاده از لوازم و لباس هایی که زیپ دارند دقت کنید که گوشه ناخن به آن برخورد نداشته باشد زیرا یا آنها را می شکنند  و یا دندانه دندانه می شوند. برای این کار بهتر است ناخن ها را زیاد به زیپ نزدیک نکنید.
  2. آبرسانی و نرم نگه داشتن ناخنها می تواند آنها را در برابر ضربه های ناگهانی مقاوم تر کند. برای این کار می توانید از روغن ها گیاهی متفاوتی نظیر روغن نارگیل، روغن آوکادو، و یا روغن بادام استفاده کنید. این روغن ها را شبها بر روی دست مالیده و دستکش به دست کنید.
  3. شن و ماسه نیز از عوامل مخاطره بر انگیز برای ناخنها است. رفتن شن ماسه زیر ناخنها آنها را سابیده و شکننده می کند. تا جای ممکن از دست زدن به شن و ماسه های ساحل خودداری کنید.
  4. برای مراقبت بیشتر از کرم ضد آفتاب با SPF 30 استفاده کنید. این کار اثر مخرب نور خورشید بر روی ناخن را کم می کند.
  5. کلر موجود در آب استخر نیز می تواند بر روی کیفیت ناخن ها تاثیر گذار باشد تا حد ممکن از رفتن به استخر بپرهیزید.
  6. اما نکته آخر این که شکل ظاهری خود ناخن نیز می تواند در کیفیت آن تاثیر بگذارد. برای اینکه مقاومت آنها در مقابل عوامل مختلف و برخوردهای ناگهانی را کم کنید بهتر است از آرایشگر خود درخواست کنید هنگام مانیکور و پدیکور گوشه ها ناخن را اندکی گرد کند. این کار خطر گیر کردن آنهابه لباس و یا … را کم می کند.
Opt In Image
هر هفته با مطالبی مفید و کاربردی در زمینه آرایش و زیبایی، مد و لباس و...

ما هر هفته ایمیلی شامل گلچینی از مطالب منتشر شده در آن هفته را برای شما ارسال می کنیم. همچنین هر ماه یک خبرنامه ویژه با مطالبی خاص برایتان ارسال خواهیم کرد. ما ایمیل شما را در اختیار هیچ شخص، سازمان یا شرکتی قرار نمی دهیم. از گل گیس لذت ببرید.

0

به‌اشتراک‌گذاری نوشته

بدون نظر

نظر بدهید

golgis-telegram

ما را در گوگل محبوب کنید