بی اشتهایی و یا پر خوری عصبی چیست؟


بی اشتهایی و یا پر خوری عصبی چیست

عصبانیت پدیده ای است که هر کدام از ما شاید یک یا چندین بار در طول روز آن را تجربه کنیم و راه گریزی از آن وجود ندارد. این اتفاق که متعاقبا طبعات شوم و ناگواری از لحاظ محیطی در بر دارد، اثرات بسیار مخربی بر جسم و روان افراد وارد می کند. این اثرات که گاها به صورت عادات و رفتارهای روتین در زندگی اتفاق می افتد بسیار پیش می آید که شخص هرگز متوجه نشود که آیا ممکن است این رفتار ریشه ی عصبی داشته باشد. یکی از مشکلاتی که ممکن است عده ای زیادی در زندگی جهان سومی با آن روبرو باشند، تغییرات رفتار تغذیه ای است، این تغییرات غیر عادی مانند: پر خوری و یا بی اشتهایی عصبی می باشد که هر کدام از آنها علائم خاص خود را دارد.

بی اشتهایی عصبی چیست

بی اشتهایی عصبی چیست

علائم بیماری بی اشتهایی عصبی

اگر خیلی زیاد به وزن خودتان فکر می کنید و دچار وسواس وزن کردن خودتان می شوید و اگر زمانی که مردم شما را لاغر یا متناسب ارزیابی می کنند، احساس می کنید دروغ می گویند، اگر حتی نیم کیلوگرم اضافه وزن، شما را آزار میدهد و اگر اخیراً خیلی ها به شما گفته اند که بیش از حد لاغر شده اید، این ها ممکن است نشانه ابتلای شما به بی اشتهایی عصبی باشد.

پر خوری عصبیعلائم بیماری پر خوری عصبی

اما اگر احساس می کنید بر میزان غذا خوردن خودتان کنترل ندارید و نمی توانید جلوی خودتان را بگیرید، اگر دیگران به شما می گویند که ولع غذا خوردن دارید و بیش از حد غذا می خورید، اگر با غذا خوردن زیاد در خودتان ایجاد تهوع و استفراغ می کنید، ممکن است این نشانه های بیماری پر خوری عصبی باشد. برای حل این مشکل بهتر است سریعا به سراغ پزشک متخصص رفته و پیگیر حل آن باشید، در غیر این صورت اگر این افزایش اشتها و میل به غذا خوردن در اثر یک عادت باشد می توانید از مطلب چگونه اشتهایمان را کنترل کنیم، کمک بگیرید و سریعا برای رهایی از این عادت کشنده قدم بردارید.

Opt In Image
هر هفته با مطالبی مفید و کاربردی در زمینه آرایش و زیبایی، مد و لباس و...

ما هر هفته ایمیلی شامل گلچینی از مطالب منتشر شده در آن هفته را برای شما ارسال می کنیم. همچنین هر ماه یک خبرنامه ویژه با مطالبی خاص برایتان ارسال خواهیم کرد. ما ایمیل شما را در اختیار هیچ شخص، سازمان یا شرکتی قرار نمی دهیم. از گل گیس لذت ببرید.

0

به‌اشتراک‌گذاری نوشته

بدون نظر

نظر بدهید

golgis-telegram

ما را در گوگل محبوب کنید