تابستان فصل کوتاهی مو


تابستان فصل کوتاهی مو

بافرا رسیدن فصل گرما و کلافه گی از دست موها و گرمای ایجاد شده از آنها بر سطح پوست سر، بازار کوتاهی ها ی مو داغ داغ می شود. البته بسیار خوب است که امروزه چاشنی مد هم به آن افزوده شده این موضوع باعث به وجود آمدن مجموعه ای عظیم از مدل موهای کوتاه و بسیار زیبا شده است.

همانطور که شاید بعضی از شما عزیزان شنیده باشید، گفته ی قدیمی ها این بود که « موها را کوتاه کنید تا جون بگیرند»، شاید کاملا بی ربط و نادرست هم نگفته باشند. زیرا امروزه به دلیل استفاده از رنگ موهای مختلف و پشت سر هم بر روی موهاو گاها استفاده از برند های نامرغوب به همراه روش های نادرست رنگ کردن، در کنار آلودگی های شدید هوا و قرار گرفتن در معرض نور خورشید، همه و همه دست به دست هم داده تا نهایت تخریب و صدمه را به موها بزنند.

حال چه باید کرد؟

اما بد نیست به جای استفاده از کراتینه ها، بهتر است یک فرصت مجدد به موها داده و با کوتاه کردن آنهاو البته تا مدتی رنگ نکردن و استفاده از تغذیه مناسب این فرصت را در اختیار آنها قرار داده تا بتوانند دوباره رشد کرده و سلامت خود را به دست آورند.

تابستان فصل کوتاهی مو

تابستان فصل کوتاهی مو

البته امروزه کارشناسان تغذیه بسیار عقیده دارند دومین عامل پس از ژنتیک، عوامل تغذیه ای هستند که نقش بسزایی در سلامت، رشد و طول عمر موها دارند.

اما آنچه که نمی توان در دنیای جهان سوم امروزه آن را نادیده گرفت، نقش استرس و عوامل بر هم زننده ی آرامش است که شاید تیشه ی اصلی را این عامل بر ریشه ی موها بزند، که متاسفانه در حد معقول به آن توجه نمی شود. بد نیست برای مقابله با این عامل مخرب به ورزش هایی هم چون یوگا، پناه ببرید و از اثرات مفید آن در روحیه، روان و رسیدن به آرامش بی بهره نمانید.

البته نا گفته نماند ذهنیت هر فرد در تحلیل مسائل نیز می تواند کمک بزرگی به کسب و یا سلب آرامش در افراد دارد. بد نیست نگاهی گذرا به مطلب خوشبختی در یک کلام بیاندازید و کمی ذهنیت خود را تغییر دهید.

Opt In Image
هر هفته با مطالبی مفید و کاربردی در زمینه آرایش و زیبایی، مد و لباس و...

ما هر هفته ایمیلی شامل گلچینی از مطالب منتشر شده در آن هفته را برای شما ارسال می کنیم. همچنین هر ماه یک خبرنامه ویژه با مطالبی خاص برایتان ارسال خواهیم کرد. ما ایمیل شما را در اختیار هیچ شخص، سازمان یا شرکتی قرار نمی دهیم. از گل گیس لذت ببرید.

0

به‌اشتراک‌گذاری نوشته

ارسال نظر جدید

golgis-telegram

ما را در گوگل محبوب کنید