رفع تیرگی واژن، زانو و زیربغل با میوه درمانی


happy people concept - bright picture of young businesswoman with thumbs up

زیبایی و پاکیزگی یکی از صفات برجسته ی زنانه می باشد که برای حفظ تعادل در آن همیشه دغدغه ها و مشکلاتی وجود دارد. یکی از راههای نمایش پاکیزگی و تمیزی از بین بردن موهای زائد می باشد. امروزه راه ها و روش های مختلفی برای این منظور به کار گرفته می شود مانند، استفاده از لیزر، موبر ها، اپیلاسیون و … اما یکی از روش های کلاسیک و همیشگی استفاده از تیغ یا ژیلت است، که اغلبا در اثر استفاده مکرر از این روش آسان، سبب تیره شدن پوست آن ناحیه می شود. بهترین راه برای جلوگیری از آن استفاده از روش های جایگزین می باشد, قبل از بیان راه حل رفع تیرگی باید بگوییم شیو کردن می تواند دو عارضه پوستی و زیبایی ایجاد کند:

عوارض پوستی شیو کردن :

  1. ایجاد جوش های بزرگ و یا ریزی در محل که بعضا حتی سر چرکی هم ندارند و فقط برجستگی دردناک قرمز رنگی هستند. این عوامل التهابی که در محل موها ایجاد میشوند، در صورتی که ریز و کوچک باشند و سر سفید رنگ چرکی داشته باشند، فولیکولیت نام دارند و هیچ خطری ندارند.
  2. ایجاد تیرگی پوستی که از نظر زیبایی قابل توجه است.

برای رفع مشکل ایجاد فولیکولیت:

  •  قبل از اقدام به شیو، محل را کاملا با آب و صابون بشویید، از تیغ های یک بار مصرف استفاده کنید و بعد از شیو هم از صابون و یک آنتی بیوتیک ضعیف پوستی مثل لوسیون کلیندامایسین ۲% استفاده کنید.
  •  بجای تراشیدن و یا شیو کردن از پماد های موبر استفاده کنید. تیغها اغلب باعث تیرگی نواحی خط مایو میشوند.

برای رفع تیرگی ناحیه تناسلی(واژن):

  1.  چند لیموی تازه را آب گرفته و با مقدار برابر از آب مخلوط کنید و به اندام خارجی خود بمالید و ۵ دقیقه صبر کرده و سپس آن را بشویید . یادتان باشد در صورت بروز حساسیت پوستی و سوزش غیر عادی بلافاصله محل را با آب فراوان بشویید .
  2. در مورد حساسیت داشتن پوست به آب لیمو می توانید پس از شستشو و خشک کردن محل در حالی که قدری پوست اندام مرطوب است از کرم های سفید کننده استفاده کنید .

برای این کار محل اندام دارای مو را مرطوب کرده ( منظور خیس کردن نیست) و سپس کرم را با دست یا وسیله ی موجود در آن روی محل بمالید و بعد از حدود ۵ دقیقه محل را خوب بشویید .

  • تذکر مهم:

استفاده از آب لیمو یا کرم سفید کننده فقط برای اندام خارجی است . از ورود حتی ذره ای به داخل واژن جلوگیری فرمایید.

Opt In Image
هر هفته با مطالبی مفید و کاربردی در زمینه آرایش و زیبایی، مد و لباس و...

ما هر هفته ایمیلی شامل گلچینی از مطالب منتشر شده در آن هفته را برای شما ارسال می کنیم. همچنین هر ماه یک خبرنامه ویژه با مطالبی خاص برایتان ارسال خواهیم کرد. ما ایمیل شما را در اختیار هیچ شخص، سازمان یا شرکتی قرار نمی دهیم. از گل گیس لذت ببرید.

0

به‌اشتراک‌گذاری نوشته

ارسال نظر جدید

golgis-telegram

ما را در گوگل محبوب کنید