صبر کنید! موهای مرطوب را کوتاه نکنید


موهای مرطوب

معمولا روال کوتاه کردن مو در سالن های زیبایی به این صورت است که ابتدا در مورد مدل مو مد نظرتان با آرایشگر صحبت کرده و از وی مشورت می گیرید سپس او از شما می خواهد که موهایتان را خیس کرده، بر روی صندلی بنشینید تا او کار خود را آغاز کند. اگر به شما بگوییم که این روش توسط جان ریمن آرایشگر معروف آمریکایی رد شده است چه واکنشی نشان می دهید. در واقع جان می گوید هرگز برای کوتاه کردن مو آنها را کوتاه نکنید. در این مطلب به شما می گوییم که چرا نباید موهای مرطوب را کوتاه کنید. و بهترین حالت آماده سازی موها برای کوتاهی چیست؟

استدلال وی بسیار ساده و جالب است. جان معتقد است که شما به طور معمول و عادی موهای خود را خیس نگه نمی دارید تنها زمانی که در حمام هستید و مدتی پس از آنها موهایتان مرطوب است. پس چرا باید هنگام کوتاه کردن مو آنها را مرطوب و خیس کنید؟ او اضافه می کند که یک اصلاح خوب باید در زمان خشکی مو و در حالات مختلف مانند موج مو خوب به نظر برسد.

نظر دونا ترپودی در مورد موهای مرطوب

صبر کنید! موهای مرطوب را کوتاه نکنید

صبر کنید! موهای مرطوب را کوتاه نکنید

دونا ترپودی سالن دار معروف دیگری نیز این مسئله را تایید می کند. او معتقد است زمانی که موها با حالت خیس کوتاه می شوند حتی می توانند تا ۵۰ درصد از مدل اصلی خود دور شده و با آن تفاوت کند. این پدیده به این علت به وقوع می پیوندد که مو در حالت مرطوب بیشتر کش می آید پس وقتی آرایشگر آنها کشیده و سپس قیچی می کند نتیجه کوتاه تر از آن چه که باید می شود.
این مسئله زمانی که موهای فرفری دارید بیشتر اتفاق می افتد.
پس بهترین حالت برای کوتا کردن مو چیست؟
بهترین حالت زمانی که موها را خیس کرده و سپس با حوله خشک کنید تا جایی که بافت طبیعی مو در انگشتانتان حس شود. در این حالت مو فقط ۱۰ درصد رطوبت دارد.

صبر کنید! موهای مرطوب را کوتاه نکنید

صبر کنید! موهای مرطوب را کوتاه نکنید

مشل دیگری که امکان دارد با موهای مرطوب به وجود آید این است که زمانی که موها کامل خیس است حجم کمتری دارند پس امکان دارد شما را به اشتباه بیندازد و نتوانید به میزان مورد نیاز مشتری موها را کوتاه کنید در این مواقع اکثر مشتریان پس از خشک کردن کامل موها در خواست می کنند مقدار دیگری از موهایشان را کوتاه کنید.

Opt In Image
هر هفته با مطالبی مفید و کاربردی در زمینه آرایش و زیبایی، مد و لباس و...

ما هر هفته ایمیلی شامل گلچینی از مطالب منتشر شده در آن هفته را برای شما ارسال می کنیم. همچنین هر ماه یک خبرنامه ویژه با مطالبی خاص برایتان ارسال خواهیم کرد. ما ایمیل شما را در اختیار هیچ شخص، سازمان یا شرکتی قرار نمی دهیم. از گل گیس لذت ببرید.

0

به‌اشتراک‌گذاری نوشته

بدون نظر

نظر بدهید

golgis-telegram

ما را در گوگل محبوب کنید