چیکن کیو


چیکن کیو

امروز میخوام یه غذای فوق العاده خوش مزه و سریع رو آموزش بدم که مطمئن هستم باب میل بچه ها و آقایونه، البته این غذا در کنار سایر غذاها میتونه سلیقه و کدبانو بودن شما رو به رخ بقیه بکشه، با ما باشید در ادامه:

طرز تهیه و پخت چیکن کیو ( برای دو نفر)

سینه مرغ (برای هر نفر یک عدد)

مواد لازم برای مزه دار کردن سینه مرغ

١ عدد پیاز بزگ (آب پیاز)
١/٢ پیمانه شیر
نمک و فلفل به میزان لازم
زعفران دم کرده ٢ق چ
١ق س روغن زیتون
مواد لازم برای داخل مرغ
گوشت چرخ کرده ١٠٠ گرم
پیاز یک عدد متوسط
قارچ نگینی ١پیمانه
جعفری خورد شده ٢ق س
پنیر پارمسان ١ق س
نمک و فلفل به میزان لازم

ابتدا سینه های مرغ را همراه با کتف مرغ که به خودش متصل است تمیز کنید و استخوان را از مرغ جدا کنید(ولی کتف باید بماند) فیله مرغ رو هم جدا کنید.
وسط سینه رو از سمت داخل به دوقسمت برش دهید ، فقط مباید دو تیکه کاملاً از هم جدا بشه… بعد بااستیک کوب دوطرف گوشت مرغ رو کمی نازک کنید …کمی نمک بر روی گوشت بمالید… مواد بالا برای مزه دار کردن مرغ رو با هم مخلوط کنید( آب پیاز ، شیر ، زعفران ،روغن زیتون، نمک وفلفل ) بعد مرغ ها رو برای یک شب داخل این مواد بگذارید… من خودم کلاً بدون فلفل درست میکنم اما اگه کسی تند دوست داره میتونه مقدار فلفل رو بیشتر کنه.

طرز تهیه چیکن کیو

طرز تهیه چیکن کیو

مواد داخل سینه مرغ:

پیاز نگینی رو به صورت شفاف کمی تفت بدهید( در این جا میتونید از کره برای سرخ کردن استفاده کنید) منظورم از شفاف اینه که مثل پیاز سنتی خیلی سرخش نکنید… بعد گوشت چرخ کرده رو اضافه کنیدو خوب تفت بدهید بعد قارچ های نگینی رو اضافه کنید و اجازه بدید آب قارچ کشیده بشه بعد کمی جعفری خرد شده را اضافه کنید و در آخر نمک و فلفل… کسایی که تند دوست دارن فلفل هم بزنید…بعد مواد را از روی حرارت بردارید.

سینه مرغ رو باز کرده کمی پنیر پیتزا روش بریزید و بعد مواد آماده شده گوشت وبعد کمی روش پنیر پارمسان وپیتزا بپاچید و سینه مرغ را بپیچید ! بعد مرغ را داخل کمی آرد که داخلش نمک ریخته اید بزنید و بعد داخل تخم مرغ بزنید و بعد داخل پودر سوخاری و یا پودر نان خرد شده (مغز نان باگت خشک شده) بزنید بعد در روغن فراوان سرخ کنید.

Opt In Image
هر هفته با مطالبی مفید و کاربردی در زمینه آرایش و زیبایی، مد و لباس و...

ما هر هفته ایمیلی شامل گلچینی از مطالب منتشر شده در آن هفته را برای شما ارسال می کنیم. همچنین هر ماه یک خبرنامه ویژه با مطالبی خاص برایتان ارسال خواهیم کرد. ما ایمیل شما را در اختیار هیچ شخص، سازمان یا شرکتی قرار نمی دهیم. از گل گیس لذت ببرید.

0

به‌اشتراک‌گذاری نوشته

بدون نظر

نظر بدهید

golgis-telegram

ما را در گوگل محبوب کنید