آیا همه رژیم های غذایی به کاهش وزن منجر می شوند؟


رژیم های غذایی

آیا همه رژیم های غذایی به کاهش وزن منجر می شوند؟ برای دانستن جواب این سوال تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید. برای پسخ به این سوال تحقیقاتی صورت گرفت. محققان در این مطالعه که نتایج آن در شماره فوریه مجله پزشکی نیو انگلند به چاپ رسید، در مقایسه انواع برنامه های رژیم غذایی که هر کدام تاکید بر مصرف میزان های متفاوتی از چربی، پروتئین و کربوهیدرات های داشتند، متوجه شد که هر برنامه غذایی که موجب شود شما کالری کمتر مصرف کنید، به کاهش وزن شما کمک خواهد کرد.

دکتر فرانک کیف، استاد بیماری های قلبی عروقی پیشگیری در دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد می گوید : “نوع رژیم های غذایی واقعا مهم نیستند. شما باید بر روی رژیمی تمرکز کنید که در آن کالری کمتری دریافت می کنید. این مسئله در انتخاب رژیم غذایی مهم است.

آیا همه رژیم های غذایی به کاهش وزن منجر می شوند؟

آیا همه رژیم های غذایی به کاهش وزن منجر می شوند؟

برای انجام این تحقیق از ۸۱۱ نفر که درای اضافه وزن بودند و ۶۰ درصد آنها را زنان تشکیل می دادند، استفاده شد . ۴ رژیم غذایی زیر را به صورت تصادفی به هر کدام از آنها تجویز کردند.

رژیم غذایی کم چرب با پروتئین متوسط : ۲۰٪ چربی، ۱۵٪ پروتئین و ۶۵٪ کربوهیدرات
رژیم غذایی کم چرب با پروتئین بالا : ۲۰٪ چربی، ۲۵٪ پروتئین و ۵۵٪ کربوهیدرات
رژیم غذایی پر چرب با پروتئین متوسط : ۴۰٪ چربی، ۱۵٪ پروتئین و ۴۵٪ کربوهیدرات
رژیم غذایی پر چرب با پروتئین بالا : ۴۰٪ چربی، ۲۵٪ پروتئین و ۳۵٪ کربوهیدرات

مطابق این تحقیق افراد باید در هفته ۹۰ دقیقه نیز فعالیت فیزیکی داشته باشند. با همین رژیم افراد ۲ سال تحت مراقبت بوده و اطلاعات و تجربیاتشان به صورت کامپیوتری ثبت می شد.

پس از شش ماه، شرکت کنندگان در هر گروه به طور متوسط در حدود ۶ کیلو وزن از دست داده بودند. و شرکت کنندگان در این تحقیق، رضایت مشابه ای در مورد رژیم غذایی خود گزارش داده بودند. لازم به ذکر است که اقدامات بهداشت، مانند میزان فشار خون و کلسترول بین دو گروه مشابه بود.

طبق نتایجی که از این تحقیق به دست آمده، تنها دریافت میزان کمتری از کالری می تواند وزن شما را کاهش دهد. خواه این میزان کالری از طریق یک تکه کوچک گوشت پر چرب به بدنتان برسد خواه با مقدار زیادی سبزیجات.

Opt In Image
هر هفته با مطالبی مفید و کاربردی در زمینه آرایش و زیبایی، مد و لباس و...

ما هر هفته ایمیلی شامل گلچینی از مطالب منتشر شده در آن هفته را برای شما ارسال می کنیم. همچنین هر ماه یک خبرنامه ویژه با مطالبی خاص برایتان ارسال خواهیم کرد. ما ایمیل شما را در اختیار هیچ شخص، سازمان یا شرکتی قرار نمی دهیم. از گل گیس لذت ببرید.

0

به‌اشتراک‌گذاری نوشته

بدون نظر

نظر بدهید

golgis-telegram

ما را در گوگل محبوب کنید