مزاحم های چندش آور


مزاحم های چندش آور

برطرف کردن زیگیل های مزاحم و روشهای ساده برای این کار بسیار مورد نظر می باشد که چگونه می توان زگیل های مزاحم را برای همیشه از خودمان دور کنیم؟ در این مطلب ( مزاحم های چندش آور ) ما به این موضوع پرداخته ایم.

روش های موثر در درمان زگیل

درمورد ابتلا به زگیل و راههای درمانی آن چه می دانید و با چه راههایی می توان آن را برطرف کرد انواع روشهای درمانی آن را در این مطلب آورده ایم و از توصیه های طب سنتی نیز در این زمینه کمک گرفته ایم

هیچ کس در برابر ابتلا به زگیل ایمن نیست اما برخی افراد بیشتر در معرض ابتلا به این عارضه پوستی هستند.

کودکان و نوجوانان و کسانی که سیستم ایمنی ضعیف دارند، در برابر ابتلا به زگیل حساس ترند. زگیل توسط یک ویروس ایجاد می شود و این ویروس گاهی می تواند از فردی به فرد دیگر نیز انتقال پیدا کند. در این میان سیستم ایمنی بدن هر فرد در پاسخ به ویروس زگیل متفاوت است.

برخی از مردم به اشتباه فکر می کنند که زگیل کف پا یا زگیل کف دست بدخیم هستند. در واقع این زگیل ها مضرند؛ ولی اغلب بدون درمان ظرف نهایتا دوسال برطرف می شوند. با این حال درمان های اصلی می تواند به خلاص شدن هر چه زودتر از شر این زگیل ها کمک کند.

درمان در خانه

درمان زگیل بسیار سریع و آسان است. درمان در منزل برای زگیل های دست نیز صورت می گیرد؛ این کار می تواند چند هفته تا چند ماه طول بکشد. زگیل پا به این دلیل که در زیر سطح پوست قرار دارد؛ درمان سخت تری دارد. با این وجود حتی اگر درمان زگیل موفقیت آمیز باشد، می تواند دوباره ظهور کند.

محلول های حاوی اسید سالیسیلیک و اسید لاکتیک برای درمان زگیل مناسب هستند. علاوه بر این نوار مجرایی یکی راه های درمان خانگی زگیل است. در این روش ابتدا یک نوار کوچک را به مدت ۶ روز روی زگیل قرار باید داد و پس از روز ششم آن را از روی زگیل برداشت. سپس، زگیل را باید با آب خیس کرد و به آرامی آن را با سنگ پا و یا سوهان ناخن مالش داد. این روند را تا زمانی برطرف شدن کامل زگیل باید تکرار کرد.

درمان های پزشکی

درمان های پزشکی زگیل نیز شامل انجماد زگیل با نیتروژن مایع، از بین بردن زگیل با لیزر و جراحی است.

Opt In Image
هر هفته با مطالبی مفید و کاربردی در زمینه آرایش و زیبایی، مد و لباس و...

ما هر هفته ایمیلی شامل گلچینی از مطالب منتشر شده در آن هفته را برای شما ارسال می کنیم. همچنین هر ماه یک خبرنامه ویژه با مطالبی خاص برایتان ارسال خواهیم کرد. ما ایمیل شما را در اختیار هیچ شخص، سازمان یا شرکتی قرار نمی دهیم. از گل گیس لذت ببرید.

0

به‌اشتراک‌گذاری نوشته

بدون نظر

نظر بدهید

golgis-telegram

ما را در گوگل محبوب کنید