پیری پوست


پیری پوست

آیا چهره شما مسن تر از سن تقویمیتان نشان داده می شود و دچار پیری پوست شده اید؟ پس این مطلب از مجله گل گیس را از دست ندهید.

چین و چروک پوست می تواند نشان دهنده مسیر، مشکلات و مصائب زندگی هر فرد باشد اما گاهی اوقات نیز عادات و رفتارهای مشخصی خطر ابتلا به پیری زودرس پوست را افزایش می دهد. شما می توانید با دوری از این رفتارها و عادات از پیری پوست یا بهتر است بگوییم پیری زودرس پوست جلوگیری کنید.

پیری پوست

پیری پوست

علت چین و چروک پوست

قرار گرفتن در معرض نور خورشید به مدت طولانی یکی از مهم ترین علل چین و چروک و پیری پوست است. برنزه شدن در برابر نور خورشید آسیب های جدی به پوست زده به طوری که در تحقیقات اثبات شده است اشعه ماورای بنفش خورشید بر روی ساختار پوست تغییر ایجاد می کند.

چه می توان انجام داد؟

اولین قدم برای حفاظت در برابر این عامل استفاده از کرم های ضد آفتاب با فاکتور محافظت در برابر خورشید (SPF) حداقل ۱۵ می باشد.

علت دیگر انقباضات عضلانی است. این انقباضات اکثرا در نواحی مانند گوشه چشم (پا کلاغی) و یا بین ابروها (خط اخم) ایجاد می شود.

چه می توان انجام داد؟

تمرین جلوگیری این گونه چروک ها را میسر می سازد. در حقیقت تمرین اخم نکردن و عدم انجام حرکات کششی با پوست علی الخصوص در نواحی پیشانی کمک چشم گیری به کاهش چروک ها می کند.اکثر این انقباضات در زمان صحبت کردن اتفاق می افتد می توانید برای انجام این تمرینات در مقابل آینه قرار گرفته و صحبت کنید. سعی کنید در این زمان تمرکز حداکثری خود را برای کنترل ماهیچه های صورت به کار ببندید.

برخی دیگر از علل چروک ها و پیری پوست را می توان چنین نام برد:

عدم استفاده از سبزیجات و آب کافی

سیگار

خوابیدن بر روی صورت ( دمر )

و …

Opt In Image
هر هفته با مطالبی مفید و کاربردی در زمینه آرایش و زیبایی، مد و لباس و...

ما هر هفته ایمیلی شامل گلچینی از مطالب منتشر شده در آن هفته را برای شما ارسال می کنیم. همچنین هر ماه یک خبرنامه ویژه با مطالبی خاص برایتان ارسال خواهیم کرد. ما ایمیل شما را در اختیار هیچ شخص، سازمان یا شرکتی قرار نمی دهیم. از گل گیس لذت ببرید.

0

به‌اشتراک‌گذاری نوشته

بدون نظر

نظر بدهید

golgis-telegram

ما را در گوگل محبوب کنید