چند راه کوتاه برای کاهش چین و چروک


۶ راه کوتاه و کاربردی و بدون دردسر برای کاهش چین و چروک

در این مطلب به ۶ راه کوتاه و کاربردی و بدون دردسر برای کاهش چین و چروک اشاره شده است.

  • نور آفتاب: در تحقیقات مشخص شده است که قرار گرفتن در معرض نور خورشید بدون پوششی نظیر ضد آفتاب ها حتی از عامل وراثت نیز نقش پر رنگ تری در چین و چروک پوست دارند. پس سعی کنید کمتر در معرض نور خورشید قرار گیرید و در مواقع ضروری نیز از ضد آفتاب استفاده کنید.
  • نکشیدن سیگار: در تحقیقاتی که در بیمارستان سنت توماس لندن بین دوقلوهای همسان صورت گرفت نشان داده است کشیدن سیگار احتمال چروک پوست را تا ۴۰% افزایش می دهد. به طور کلی کشیدن سیگار با انتشار یک آنزیم که موجب شکسته شدن کلاژن و الاستین می شود چین و چروک در پوست را افزایش می دهد.
  • خواب کافی: متخصص پوست ییل نیکلاس ام دی معتقد است با خواب بیشتر ترشح هورمون های رشد نیز بیشتر شده و این عامل ضخامت پوست را بیشتر می کند همچنین خواب به میزان کافی باعث می شود بدن کورتیزول بیش از حد تولید کند و نتیجتا پوستی زیباتر را به شما هدیه می دهد.
  • خوابیدن رو به بالا: یکی از عوامل جالب در افزایش چین و چروک خوابیدن به روی شکم است تحقیقاتی که درآمریکا صورت گرفته است مشخص می کند کاسی که به روی شکم می خوابند چروک های بیشتری در نواحی گونه و زیر چشم دارند.
  • چروک نکردن پوست: گاهی اوقات بر اثر عوامل مختلف مانند قرار گرفتن در معرض نور خورشید و یا تاربینی و ضعفچشمان باعث می شود برای دیدن بهتر پوست نواحی پیشانی و اطراف چشم را چروک کنیم این کار در دراز مدت باعث می شود چروک ها ماندگار شوند.
  • خوردن ماهی: خوردن ماهی علی الخصوص ماهی قزل آلا به دلیل داشتن امگا ۳ و اسید های چربی که برای پوست مفید است می تواند از به وجود آمدن چروک ها جلوگیری کنند. به طور کلی ماهی های آبسرد به دلیل داشتن پروتئین فراوانی از این خاصیت بهره مند می باشند.
Opt In Image
هر هفته با مطالبی مفید و کاربردی در زمینه آرایش و زیبایی، مد و لباس و...

ما هر هفته ایمیلی شامل گلچینی از مطالب منتشر شده در آن هفته را برای شما ارسال می کنیم. همچنین هر ماه یک خبرنامه ویژه با مطالبی خاص برایتان ارسال خواهیم کرد. ما ایمیل شما را در اختیار هیچ شخص، سازمان یا شرکتی قرار نمی دهیم. از گل گیس لذت ببرید.

0

به‌اشتراک‌گذاری نوشته

ارسال نظر جدید

golgis-telegram

ما را در گوگل محبوب کنید